czwartek, 25 listopada 2021

"Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut" Gerald Brittle

"Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut" Gerald Brittle, Tyt. oryg. The Devil in Connecticut, Wyd. Replika, Str. 304


Jedna z najsłynniejszych spraw Eda i Lorraine Warrenów, przedstawiona w filmie Obecność 3. Na rozkaz diabła.


Uwielbiam horrory, ponieważ ciągnie mnie do lektur i filmów wypełnionych adrenaliną. Lubię porządne efekty zaskoczenia, lubię się również bać, gdy do głosu dopuszczane są zjawiska nadprzyrodzone. Dlatego bardzo cenię sobie serię Wydawnictwa Replika, która ma na celu zebranie wszystkich najciekawszych, opartych na prawdziwych wydarzeniach, historii. 

Małżeństwo Warrenów wiele lat walczyło z siłami zła a ich życie dziś zamyka się we wspomnieniach, filmach oraz książkach. To postacie niebanalne oraz bardzo intrygujące, których doświadczenia czasami wydają się wręcz niemożliwe. Mimo prowadzonego przez małżeństwo muzeum strasznych rzecz wciąż trudno uwierzyć w to co przeszli, ale każda nowa książka oparta na ich działaniach przyprawia o solidny dreszcz przerażenia.

Tym razem poznajemy jedną z najmroczniejszych przygód Eda i Lorraine. Arne Cheyenne Johnson popełnił okrutne morderstwo a przed sądem mówił, że został opętany przez diabła. I chociaż trudno w to uwierzyć, kilka miesięcy wcześniej Arne brał udział w egzorcyzmach, które małżeństwo Warrenów przeprowadzało na bracie jego dziewczyny. Demon opuścił małego Davida, ale przeniósł się na Johnsona i mocno zagroził życiu demonologów.

To trudna w odbiorze, ale za to naprawdę dobrze napisana książka, która na poparcie swoich informacji ma również zdjęcia dokumentujące opisane w niej opętanie. Przyznaję, że nawet ja, która chwali się, że książki nigdy mnie nie przerażają, czułam wręcz wewnętrzny lęk, gdy przerzucałam kolejne strony. W całym zbiorze reportaży na temat działań Warrenów ten podobał mi się najbardziej, ponieważ był szczery w przekazie, prosty i jednocześnie bardzo obrazowy.

Jeśli lubicie się bać i chętnie zagłębiacie tajniki mrocznych działań demonologów - ta lektura jest dla Was. Uprzedzam jednak, że to książka dla czytelników o mocnych nerwach, jedna z najlepszych jakie czytałam w tej dziedzinie. "Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut" budzi wiele skrajnych emocji, ale to tylko potwierdza jak dobrze przedstawiono w niej opisywane opętanie.

7 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, a bardzo mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka już u mnie. Uwielbiam tego typu klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę wreszcie sięgnąć po książki Eda i Lorraine Warrenów - uwielbiam film "Obecność" (wszystkie 2 części), poza tym bardzo interesuje mnie ich historia. :) Którą ich książkę polecasz na początek?

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czytać książki o tych demonologach, zawsze mam podczas lektury ciarki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z wielką ciekawością przeczytam tę książkę, choć wiem, że będę się bać!

  OdpowiedzUsuń