środa, 1 grudnia 2021

"Promyczek na święta" Klaudia Bianek

"Promyczek na święta" Klaudia Bianek, Wyd. Czwarta Strona, Str. 360


W grudniu, najbardziej magicznym z miesięcy w roku, wszystko wydaje się możliwe.


Klaudia Bianek porywa nas w sam środek świątecznych wydarzeń okraszonych magią tego ważnego momentu w roku. Opowiada o sile miłości, rodziny oraz ponadczasowych wartości w bardzo ciepły, chwytające za serce sposób.

Autorka już kilkukrotnie pozwoliła nam wierzyć, że potrafi trafnie rozpoznawać ludzkie zachowania i empatia nie jest jej obca. W romantycznych historiach odnalazła się jak nikt inny i wielokrotnie już roztapiała nas pięknymi emocjami. Nie mogło jej więc zabraknąć w gronie autorek, które specjalnie dla czytelników napisały świąteczne powieści i to się sprawdziło - lektura Klaudii jest faktycznie idealnym wyborem na grudniową porę, ponieważ niesie ze sobą wspaniały klimat.

Fabuła powieści bardzo przypadła mi do gustu, ponieważ okazała się swojska, szczera i wiarygodna. Opowiada o Zielonym Zakątku, gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez Bożenę i Leona Troczów. Właściciele mają u swojego boku Marcelinę, Hanię i Kajetana, którzy zawsze służą pomocą nie tylko im, ale i sobie nawzajem, ponieważ stanowią zgrany duet wieloletnich przyjaciół. To ich wspólne przygody śledzimy, ich wzloty oraz upadki, które wydają się może banalne, ale jakże ważne w życiowych wyborach i pozwalające z innej perspektywy spojrzeć na przyszłość.

Zielony Zakątek to cudowne i urokliwe miejsce. Wspaniale było wraz z bohaterami odkrywać wszystkie jego zakątki i chociaż gospodarstwo pozostało jedynie tłem dla wydarzeń - odegrało w tym wszystkim swoją kluczową rolę. Autorka skupiła się jednak przede wszystkim na kreacji bohaterów składając na nasze ręce postacie takie jak my, które często wahają się i nie wiedzą w którym kierunku podążyć. Jednak, jak to w świątecznych książkach bywa, dużo w tym wszystkim miłości, nadziei oraz pozytywnych chwil, które roztapiają serce czytelnika.

"Promyczek na święta" to pogodna, pełna optymizmu lektura z konkretnym przesłaniem. Opowiada o przyjaźni, miłości oraz życiowych wyzwaniach oraz jednocześnie wprowadza nas w świąteczny klimat. Cieszę się, że mogłam odwiedzić Zielony Zakątek i spędzić czas w tej wyjątkowej, rodzinnej atmosferze. Nie tylko ludzie jednak odegrali tutaj kluczową rolę, ponieważ zwierzęta również otrzymały ważną misję i to wszystko zamknęło się w cudownej opowieści o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

5 komentarzy:

 1. Nigdy nie czytałam takich typowo świątecznych książek. Może zmienię to sięgając po ten tytuł? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że książka niesie z sobą ważne przesłanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno bardzo przyjemnie czytało by się tę książkę przy świątecznej choince.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że jest taka pełna optymizmu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym przeczytać tę książkę 😊

  OdpowiedzUsuń