środa, 21 lutego 2024

"Oddana innemu" Sylvia Bloch

"Oddana innemu" Sylvia Bloch, Wyd. Novae Res, Str. 442

 

Jedna chwila może człowieka zniszczyć… lub uratować.

Sylvia Bloch po raz kolejny porywa czytelników do świata romantycznej historii, gdzie wszystko może się wydarzyć. Tutaj niepewność towarzyszy nam na każdym kroku a poczucie zmiennych wydarzeń jest najprzyjemniejszą odsłoną książki.

Znam dwie wcześniejsze powieści autorki dlatego zdecydowałam się na jej najnowsze dzieło. Podoba mi się jej styl oraz podejście do tematu, ponieważ ładnie angażuję się zarówno w to co dzieje się na pierwszym planie jak i tworzy konkretne tło wydarzeń. Lekki styl i odpowiednio przedstawione dialogi pozwalają na odpowiednio gryzienie się w tekst, więc czujemy się w pełni zaangażowani w losy bohaterów a sama historia płynie swobodnym, delikatny rytmem, jednocześnie naciskając na dynamiczną akcję. Bloch pozwala nam nie tylko wdrożyć się w temat, ale i znaleźć motywy odpowiednie dla nas, ponieważ jej fabuła składa się na kilka warstw, które łączą się w jedną wspólną całość.

Nea mieszka w Toronto i wiedzie poukładane życie. Ma u swojego boku wspaniałą rodzinę, wierną przyjaciółkę a także mężczyznę, który wydawał się spełnieniem marzeń. Jednak okazało się, że Harry nie był tym za kogo się podawał. Jedno wspólne wyjście szybko ujawniło prawdziwą naturę chłopaka. Bez mrugnięcia okien wdał się w potyczki z mafią i oddał Neę jako wartość zapłaty za własne długi. Nawet na nią wtedy nie spojrzał a dziewczyna musiała sama poradzić sobie z konsekwencjami jego czynów.

To powieść o miłości, która kiełkuje powoli i pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Czytelnik dowiaduje się, że najpierw musi zostać zdradzony a jego serce rozbite na milion kawałków, aby dopiero później, bez zbędnych wstępów, odnaleźć to co nam się należy. Autorka łączy romans mafijny z perypetiami dnia codziennego i pokazuje, że ten gatunek wciąż jeszcze ma trochę do powiedzenia, ponieważ łączy w swojej powieści miłość, namiętność oraz wielkiej niebezpieczeństwo, które połączone w dynamicznej fabule budują intrygującą historię od której trudno się oderwać.

"Oddana innemu" to idealna lektura na kilka leniwych popołudni. Liczy sobie ponad 400 stron i porywa nas w wir niebezpiecznej przygody mafijnej, odrobinę innej niż wszystkie, ponieważ napisanej z pomysłem i wykorzystującej w pełni swój potencjał. Sylvia Bloch miło mnie zaskoczyła i otworzyła drzwi do świata, który mi zaimponował więc szczerze, mając w głowie wciąż te wszystkie wyjątkowe emocje, polecam Wam zdecydować się na lekturę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz