wtorek, 21 maja 2013

"Dziewczyna, która chciała zbyt wiele" Jennifer Echols

Tytuł oryginału: Going Too Far
Wydawnictwo: Jaguar
ISBN: 9788376861548
Liczba stron: 304

"Niebezpieczeństwo. Ta myśl sprawia, że się uśmiecham.Serce zaczyna bić szybciej. Czuję, że żyję."
- "Dziewczyna, która chciała zbyt wiele" Jennifer Echols

Świat rządzi się swoimi prawami. Aby nauczyć się w nim odpowiednio funkcjonować potrzeba czasu i siły woli. Potrzeba też bodźców, które motywują nas do działania. Życie ma się jedno, jedyne i niepowtarzalne. W naszych rękach leży decyzja jak je rozegramy. 
Meg pragnie walczyć ze wszystkimi zasadami, które zamykają jej drogę do swobodnego życia. Pragnie wolności. Prawa i zasady nie są dla niej. Żyje chwilą i doskonale się bawi. Jednak Meg popełnia jeden zasadniczy błąd - daje się złapać. Pech chce, że nie tylko ona trafia w ręce wymierzających sprawiedliwość funkcjonariuszy prawa. Jak na ironię zostaje złapana z trójką znajomych. A przecież Meg, wolny duch, nie ma przyjaciół. Czy to zaważy na jej postrzeganiu świata?
Dotychczas szła przed siebie, nie patrząc na to co pozostawia. Żyła tak, jakby w każdej chwili mógł skończyć się świat.
Błąd, który popełnia sprawia, że trafia pod nadzór policyjny. Otrzymuje wytyczone zadanie, z którym musi się zmagać przez cały tydzień. Jej karą jest podążanie śladem miejscowych przestępców wraz z jednym, z przedstawicieli prawa. Dlaczego trafia właśnie tutaj? Przecież zadania były rozłożone na wszystkich towarzyszy bohaterki. Co więc sprawia, ze trafia do policyjnego radiowozu a je tymczasowym mentorem staje się znienawidzony policjant?
John doskonale wie co robi. Obrał strategię, która prowadzi go przez życie. Kim tak naprawdę jest? Czterdziestolatkiem z żoną, tak jak postrzega go Meg? Dziewiętnastolatkiem? Skąd ta granica? Dlaczego za wszelką cenę pragnie udowodnić wszystkim, że świat kieruje się wytyczonymi zasadami? I dlaczego prześladuje go wciąż ta sama wizja dotycząca mostu?
Losy Johna i Meg krzyżują się w przełomowych momentach ich życia. Obydwoje poszukują swoich życiowych dróg. 
Co tak naprawdę kieruje główną bohaterką?
Meg zostaje wciągnięta w wir zupełnie obcych dla niej emocji. Zaczyna dostrzegać siebie pod innym kątem. Poznaje jak smakuje świat pełen miłości, przyjaźni i niewyjaśnionych sekretów.
Czy Meg odzyska utracone zaufane osoby, na której jej najbardziej zależy? Musi działać, zmienić to co do tej pory uważała za słuszne.
Co łączy głównych bohaterów? Jakie sekrety dręczą ich dusze? Dlaczego choć tak od siebie różni zbliżają się do siebie coraz bardziej? Co nimi kieruje?
Odpowiedź na te pytania, drogi czytelniku znajdziesz siegajac po tą właśnie powieść.

"Dziewczyna, która chciała zbyt wiele" Jennifer Echols to powieść o szukaniu drogi, która poprowadzi do szczęścia. O zdobytych przyjaźniach. O nawróceniu, odzyskanym życiu i wyzwolonej duszy.
To powieść, która przenosi w inny świat. Swoją prostotą i lekką formą porywa ze sobą, pozwalając wraz z bohaterami przeżywać ich historię. 

Ocena: 4/6

1 komentarz:

  1. Czytałam ją jakiś czas temu i mi się bardzo podobała , nie jest to typowy romans przez co jeszcze bardziej polubiłam tę książkę ;)

    OdpowiedzUsuń