poniedziałek, 5 stycznia 2015

Deutsch Aktuell 68/2015

Nudne życie studentki (tak, trochę sobie ironizuję) w końcu pozwoliło mi na zaprzyjaźnienie się z najnowszym numerem Deutsch aktuell.
Wiecie co najbardziej podoba mi się w tych magazynach? To, że z reklam na stronach można wyłapać naprawdę dobre podręczniki do nauki, materiały czy różne pośrednie metody nauki. W wielu numerach wypatrzyłam już kilka naprawdę dobrze rokujących książek z testami i słówkami, idiomami i wszystkim tym co potrzebne, a nie tylko mądre.

Tym razem w najnowszym numerze zatrzymałam się dłużej na stronie z przeglądem kulturowym. Najpierw w oko wpadł mi dokumentalny film na temat drużyny piłkarskiej Brazylii. Brzmi trochę nudnawo przy pierwszym wspomnieniu, ale czytając o fabule zdałam sobie sprawę, że naprawdę chciałabym go zobaczyć. 
Gratką okazała się książka, którą napisała sama Nele Neuhaus, którą uwielbiam za doskonały styl i fascynujące intrygi. Autorka pisze kryminały na najwyższym poziomie, a najnowsza książka zapowiada się na lekturę zwalającą z nóg!
Jedynie muzyka szczególnie mnie nie zainteresowała. Faszionation Weltraum - Farin Urlaub Racing Team? To nawet nie brzmi muzycznie, prawda?

Kolejne strony przywitały mnie obowiązkowym kalendarzem nadchodzących wydarzeń i humorem. 

Dla zainteresowanych kinem polecam artykuł o gwiazdach Hollywood, w którym pojawiły się czołowe gwiazdy ubiegłęgo roku takie jak Angelina Jolie, Jodie Foster, Bruce Willis czy nawet sam Justin Bieber. 

Sportowe wydanie gazety ujawniło kilka faktów z życia FC Bayern Munchen. Drużynę lubię, chociaż kibicuję zależnie od rozgrywek, ale przeczytałam chętnie i nawet dowiedziałam się kilku ciekawych faktów. Dlatego fanom gorąco polecam.

Słyszeliście o tradycji obcinania krawatów mężczyznom przez kobiety? Taki właśnie jest podstawowy wydźwięk karnawału w Niemczech. Symbolizuje to przejęcie władzy. Brzmi zabawnie, ale jak wartościuje! 

Magazyn jakby zgadł, że poświęcam mu swoje cenne studenckie minuty, bo zaserwował mi artykuł rodem ze studenckiego życia. Mieszkanie studenckie? Odwieczny koszmar studentów.

W magazynie pojawiły się artykuły trochę o słodkościach a trochę o prawie, pojawił się również Donald Tusk i sporty ekstremalne. Jedno jest pewne - jak zawsze każdy znajdzie coś dla siebie!

10 komentarzy:

 1. Polecę ten magazyn mojej znajomej, gdyż ona lubi czytać tego typu obcojęzyczne czasopisma.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czytam English matters, bo niemiecki mi niestety zanikł, bo długo nie używałam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten magazyn jest ostatnio bardzo popularny, nie bez powodu stoi na honorowym miejscu w empiku ;)
  Pozdrawiam
  Angelika

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie znam niemieckiego

  OdpowiedzUsuń
 5. Tusk? A z jakiej racji? Aż z ciekawości przejrzę, jak wpadnę do empiku ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię angielskie czasopisma ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. O wiele bardziej wolę angielski odpowiednik :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam już ten numer i czytam sobie ;) Masz rację - z tych reklam - rekomendacji książek do nauki ja też wypatrzyłam coś ciekawego ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chętnie zajrzę do tego numeru.

  OdpowiedzUsuń