sobota, 17 stycznia 2015

Przegląd wydawniczy, czyli co nas czeka?

Autor: Thomas Kelly
Tytuł: Krawędź nieba
Wydawnictwo: Wielka Litera
Premiera: 18.01.2025r.

1930 rok, Nowy Jork, okres wielkiego kryzysu gospodarczego. Główny bohater, Irlandczyk, imigrant, członek IRA, jako jeden z tysięcy robotników pracuje przy budowie Empire State Building. Poznaje artystkę, dzięki której powoli zaczyna zapominać o swojej tęsknocie za krajem i o patriotycznych obowiązkach. Nie jest jednak jedynym adoratorem uwodzicielskiej malarki. Poruszająca historia miłosnego trójkąta, opowieść o robotniczym świecie irlandzkich imigrantów, gangsterach, politycznych machinacjach na najwyższym szczeblu, artystycznym światku okresu swingu, ale też o zazdrości, miłości i walce o nowe życie na nowej ziemi. Świetna polityczno-społeczno-kulturalna panorama Nowego Jorku lat 30.
[opis wydawcy]


Autor: Chris Carter
Tytuł: Nocny prześladowca
Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 21.01.2015

Na zapleczu nieczynnego sklepu mięsnego policjanci znajdują niezidentyfikowane zwłoki młodej kobiety, której zaszyto usta i… krocze. Do sekcji zwłok przystępuje doktor Winston i jego młodziutki asystent. Oględziny przynoszą jednak więcej pytań niż odpowiedzi, a ich tragiczny finał wywołuje niemałą panikę w szeregach policji LA. Rozpoczyna się intensywne śledztwo. Do akcji wkraczają Robert Hunter i Carlos Garcia ze specjalnej jednostki wydziału zabójstw. Detektywi odkrywają wkrótce, że prowadzone przez nich śledztwo łączy się ze sprawą porwania prowadzoną przez prywatną detektyw Whitney Meyers. Hunter nabiera też przekonania, że sadystyczny morderca mógł porwać nawet kilka kobiet jednocześnie, i najwyraźniej dopiero się rozkręca. Wkrótce policjanci znajdują kolejne zwłoki...  
[opis wydawcy]

Autor: Izabel Wolff
Tytuł: Niewybaczalne
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 22.01.2015

Jenni jest ghostwriterem - zarabia na życie, spisując cudze historie. Lubi tę pracę - prześladowana przez tragedię z dzieciństwa woli cudze wspomnienia od własnych, o których za wszelką cenę próbuje zapomnieć. Przy okazji kolejnego zlecenia poznaje Klarę, która podczas II wojny światowej została zesłana przez Japończyków do obozu na Jawie. Po wielu latach milczenia Klara postanawia opowiedzieć bliskim o swoich wstrząsających przeżyciach, a Jenni ma jej w tym pomóc. Historie obu kobiet okazują się pod pewnymi względami podobne. Wspierając się wzajemnie, kobiety spróbują rozprawić się z demonami przeszłości i zacząć życie na nowo. Czy im się uda?
[opis wydawcy]

Autor: Maria Ernestam
Tytuł: Córki marionetek
Wydawnictwo: Czwarta strona
Premiera: 28.01.2015

Pewnego letniego popołudnia na początku lat 80. jedenastoletnia Mariana dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia. Na karuzeli, do jednego z drewnianych koni, przywiązano jej ojca. Ktoś go śmiertelnie postrzelił, a policja nie może lub nie chce znaleźć sprawcy okrutnego morderstwa.
Trzydzieści lat później Mariana nadal mieszka w tym samym miejscu. Z wielką pasją i oddaniem prowadzi rodzinny sklep z zabytkowymi lalkami. Spokojne i przewidywalne życie kobiety przerywa nagłe pojawienie się Amerykanina
Maria Ernestam to jedna z najlepszych współczesnych szwedzkich autorek, a Córki marionetek to prawdziwy literacki majstersztyk. 
[opis wydawcy]

Autor: Marc Elsberg  
Tytuł: Blackout  
Wydawnictwo: Foksal
Premiera: 28.01.2015

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu - pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny.
Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon.
Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Ludzie muszą zmagać się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Nie działają sanitariaty,
a masowy pomór zwierząt grozi wybuchem epidemii. Stacje benzynowe przestają funkcjonować, a wiele państw staje przed realnym zagrożeniem wybuchu reaktorów w elektrowniach jądrowych. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.
[opis wydawcy]

Autor: Michelle Hodkin  
Tytuł: Mara Dyre. Przemiana
Wydawnictwo: Foksal
Premiera: 28.01.2015

Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.
Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.
[opis wydawcy]

Autor: J. Lynn  
Tytuł: Zostań ze mną  
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 29.01.2015 

Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć żadne dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i na duszy. Wciąż nie może zapomnieć, co zrobiła jej matka. I wciąż ukrywa swoją tajemnicę – nawet przed nowymi przyjaciółmi z college’u.
Nagle koszmar zaczyna się od nowa. Calla musi wrócić do rodzinnego miasta i odzyskać to, co odebrała jej matka. Czy pomoże jej tajemniczy przystojniak Jax? I czy Calla da mu szansę, by pomógł jej pokonać przeszłość? 
[opis wydawcy] 

Która z tych pozycji interesuje Was najbardziej? A może wszystkie? Ja zdecydowanie czekam na "krawędź nieba" i "Córki marionetek" :)

20 komentarzy:

 1. Fajne zapowiedzi, szczególnie jestem ciekawa ,,Córek marionetek".

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chyba skuszę się na ''Zostań ze mną'', gdyż poprzednie dzieła autorki bardzo mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat w tym zestawieniu nic dla siebie nie widzę, ale kto wie, może recenzje mnie zachęcą do sięgnięcia po którąś z tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie najbardziej zainteresowało "Blackout" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Córki marionetek" i "Przemiana" - jestem ich bardzo ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Córki marionetek" brzmią zachwycająco :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki "Córki marionetek" i "Nocny prześladowca" najbardziej mnie zaciekawiły. Z niecierpliwością czekam na premiery! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. "Mara Dyer. Przemiana" to powieść, która koniecznie musi zagościć na mojej półce :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Córki marionetek do mnie przemawiają :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie zainteresowała książka "Córki marionetek". Tyle nowości, a ja mam tak mało czasu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie również intryguje ksiażka pt. "Córki marionetek".

  OdpowiedzUsuń
 12. Niewybaczalne i Córki marionetek to książki, które bardzo mnie interesują ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Raczej nic stąd mnie nie interesuje. Jednak Tobie życzę, abyś zdobyła to, na co czekasz!

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo chcę dorwać "Niewybaczalne" - coś czuję, że to będzie dobra lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli "Mata Dyer. Tajeminica" mi się spodoba to na pewno sięgnę po drugi tom:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Najbardziej ciekawi mnie Blackout :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Okładka "Córki marionetek" jest jak prosto z planu horroru XD
  Czytałam już Przemianę Mary Dyer i śmiało mogę polecić ten tom jako kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Cóż, nie widzę na razie nic dal siebie. Może coś się zmieni po zapoznaniu się z recenzjami tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 19. "Blackout" jest obowiązkową pozycją na mojej liście! :)

  OdpowiedzUsuń