poniedziałek, 28 grudnia 2015

Wygraj "Złamane pióro" z imienną dedykacją!

Moi drodzy,
razem z panią Małgorzatą Marią Borochowską, autorką książki "Złamane pióro" przygotowałyśmy dla Was konkurs z okazji nadchodzącego Nowego Roku. Dla wszystkich fanów autorki i tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę ze "Złamanym piórem" (recenzja) mamy egzemplarz książki razem z imienną dedykacją dla wygranej osoby!  

PYTANIE KONKURSOWE:
Czym dla Ciebie jest prawdziwe zrozumienie? 

Myślę, że autorce będzie bardzo miło, jeśli polubicie jej stronę Fan Page - tutaj, możecie również zajrzeć na mój profil - tutaj. Nie jest to jednak warunek konieczny.

1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: THIEVING BOOKS | Recenzje książek oraz autorka.
2. Sponsorem nagrody jest autorka Małgorzata Maria Borochowska.
3. Aby wziąć udział w konkursie należy: odpowiedzieć na pytanie konkursowe i podać adres email.
4. Konkurs trwa od 28 grudnia 2015 roku do 4 stycznia 2016 roku do godz. 23.59
5. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 5 stycznia 2016 roku.
6. Nagrodami jest egzemplarz książki "Złamane pióro" z imienną dedykacją i autografem autorki.
7. Zwycięzcę wyłonię na zasadzie losowania.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Po wyłonieniu zwycięzcy czekam na kontakt do dnia 8 stycznia 2016 roku do godziny 23.59. W przypadku braku kontaktu nagroda powędruje do innego zwycięzcy.
10. W konkursie mogą brać udział zarówno posiadacze bloga jak i osoby anonimowe.
11. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
 

45 komentarzy:

 1. aleksandra.jodzis@gmail.com

  Prawdziwe zrozumienie to dla mnie spójność rozumu i serca. Trzeba dużo czuć, dużo wierzyć, dużo kochać, aby do nas przyszło. Jest to coś, co zdobywa się latami, doświadczeniami, przeżyciami. Pożegnanie z najbliższą osobą, nieodwzajemniona miłość, picie wódki do czwartej nad ranem, kłótnie z rodziną, wagarowanie z przyjaciółmi, pierwsza randka, pierwsza praca, małżeństwo, pierwsze dziecko, problemy z pieniędzmi, śmierć przyjaciółki, zdrada męża, zaczynanie wszystkiego od nowa, ... - dopiero gdy to wszystko się przeżyje, poczuje, dopiero wtedy można powiedzieć, że PRAWDZIWIE ZROZUMIAŁO się drugiego człowieka. Każdy z nas ma własną historię. I to właśnie ona mówi nam, jak naprawdę rozumiemy. Bo czy wszyscy rozumiemy tą samą miarą? Nie sądzę. Dlatego, moim zdaniem, dopiero pod koniec życia przychodzi do nas te uczucie. Prawdziwe zrozumienie. Ale jest już za późno. Zawsze jest za późno.

  Pozdrawiam, Ola.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdziwe zrozumienie? Jest rzeczą zupełnie nieosiągalną, niestety.
  email: dianaa4@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Czym jest dla mnie zrozumienie?

  To świadomość, że mogę na kogoś liczyć o każdej porze dnia i nocy. Ten wspaniały pierwiastek stuprocentowej pewności, że nie zostanę sama z danym problemem. To emocje wypisane na twarzy osoby, której się zwierzam, i która pragnie mi pomóc. Zrozumienie to FAKT, na który zasłużyć mogą tylko nieliczni.

  Pozdrawiam!

  asia.rysiewicz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdziwe zrozumienie to coś nad czym trzeba codziennie pracować. Jest to przyjęcie wszystkiego bez zbędnego komentarza, bez względu na wszystko, udzielając pomocy, będąc życzliwym.

  justy133@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdziwe zrozumienie? Odczuwam je razem z dziadkiem przy naszym największym sekrecie schowanym na strychu. Ukryty między stronami starego słownika niemieckiego, który mama podtykała mi pod nos, gdy byłam dzieckiem, przykryty paroma pudełkami ze starymi ozdobami świątecznymi. To stare zdjęcie z młodości mojej babci. Zdjęcie o którym wiemy tylko ja i mój dziadek. Zdjęcie, na którym on skrada jej całusa. Zdjęcie, w które wpatrywał się ze łzami w oczach, gdy babci już zabrakło. Pamiętam jak wiele dla mnie znaczyło, gdy pokazał mi swój sekret. Teraz, gdy jej już nie ma, sięgam po moją małą tajemnicę, by utwierdzić się w przekonaniu, że miłość istnieje. Taka prawdziwa, jedyna, do końca swoich dni, a przy życiu trzyma ją nasze prawdziwe zrozumienie.

  agatajedynamla@gmail.com
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Pani Agato,
   Czy nie sądzi Pani, że mówiąc o tajemnicy, przestaje ona nią być?
   Pozdrawiam,
   MA

   Usuń
  2. Witam,
   Nie ukrywam, że pisanie o prawdziwym zrozumieniu może być rzeczą trudną. Uważam, że osiągniecie tego w czasach paradoksów, nienawiści ukrywanej za uśmiechem, czasach hedonistycznych i chorobliwie egoistycznych jest ciężkie. Ale nie niemożliwe. Postanowiłam więc o tym napisać, a raczej o moim wyobrażeniu prawdziwego zrozumienia. Według mnie niekoniecznie trzeba znać cały życiorys drugiej osoby, nie trzeba wiedzieć jakie lubi kwiaty, czy kiedyś kogoś kochała, jakie jest uwielbiane przez nią miejsce. Na świecie jest 7,3 miliarda ludzi, bądźmy szczerzy, nasze życia są dosyć podobne. Tak cudownie przeciętne. Myślę więc, że wiele osób spotkają podobne sytuacje. Idąc tym tropem bylibyśmy w stanie prawdziwie zrozumieć wiele osób. Ale czy rzeczywiście chcemy? Może wolimy schować się w kącie, zniknąć w tłumie. Słyszałam, że potrzebujący musi chcieć bardziej niż pomagający. Coś w tym jest. No dobrze, ale czym w takim razie jest to prawdziwe zrozumienie? Jest to akceptowanie wyborów drugiego człowieka, mówię akceptowanie, nie popieranie. Jest to pewna doza empatii, możliwość 'wczucia' się w tą konkretną sytuację. Jest to nieocenianie, to chyba najbardziej trafne stwierdzenie. A dzisiaj przecież tak o to trudno. Odniosę się jeszcze do moich poprzedników. Nie mogę zgodzić się z tym, że prawdziwe zrozumienie to ,,świadomość, że mogę na kogoś liczyć o każdej porze dnia i nocy''. To akurat byłoby zaufanie, tak jest między przyjaciółmi, przynajmniej w teorii. A nie trzeba być czyimś przyjacielem, by go w pełni rozumieć. A więc pora na pewną konkluzję: nie należy kogoś dobrze znać, by go w pełni zrozumieć,wystarczy mieć w sobie odrobinę empatii.
   Pozdrawiam,
   Anna
   email: lolania(małpka)o2.pl

   Usuń
 6. Prawdziwe zrozumienie dla mnie to zrozumienie i zaakceptowanie słów czy gestów drugiej osoby. Relacje z drugim człowiekiem, poświęcenie mu uwagi, szacunek i brak krytyki to z cenna rzecz jaką możemy dać. Wspólnie dążenie do zrozumienia zacieśnia więzi a to tworzy 100% akceptacji a akceptacja kogoś to prawdziwe zrozumienie
  pozdrawiam
  bin.ann@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Z..złota pomocna dłoń
  R..rozum + wiedza
  O..oryginalna wrażliwość
  Z..zawsze szczerość
  U..umiejętność dania uśmiechu
  M..ma sens ciąg dalszy
  I..inteligencja
  E..empatia
  N..nadzieja na lepsze
  I..idealna pomoc
  E..enigmatyczny atrybut

  kasia92s18@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. youstyna33@wp.pl

  Długo­let­nie błądze­nie w ciem­nościach w poszu­kiwa­niu praw­dy od­czu­wanej, lecz nieu­chwyt­nej, głębo­kie prag­nienie oraz przep­la­tające się ze sobą ok­re­sy wiary i zwątpienia, które pop­rzedzają jas­ne i pełne zro­zumienie, zna­ne są wyłącznie tym, którzy sa­mi ich doświadczyli.

  Albert Einstein
  A ja się pod jego słowami podpisuje obiema rękami

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawdziwe zrozumienie jest trudne, a być może nawet niemożliwe. Aby prawdziwie zrozumieć kogoś, musimy wyzbyć się uprzedzeń i starać się nie filtrować otrzymanych informacji, ale ujrzeć je takimi jakimi widzi je nadawca...Musimy unikać oceniania, radzenia, pouczania a zamiast tego postarać się nie tylko słuchać ale i usłyszeć...

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapomniałam dodać maila ewakoch1205@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Brak słów - to jest prawdziwe zrozumienie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Brak słów - to jest prawdziwe zrozumienie.

  kuba6111@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 13. Terminem tym osobiście mogę określić sytuację, w której nie zaprzeczam sobie, podążam za intuicją. Stan, w którym zachowuje spójność świadomości z zachowaniem spokoju. Czuję się wtedy, że na tyle komfortowo, że nic mi nie przeszkadza, nic nie zaburza mojemu tokowi myślenia.

  borkowskierwin@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Prawdziwe zrozumienie, to przede wszystkim akceptacja. Nie da się rozumieć problemu lub też charakteru danej osoby bez zaakceptowania tego do stanu pełnej świadomości i tolerancji. Jeżeli ktoś jest np. muzułmaninem, nie możemy go "rozumieć" szydząc z jego stylu życia czy światopoglądu. Mimo iż posiadamy inny, musimy to tolerować i rozumieć, dlaczego tak się dzieje. Wtedy będziemy w stanie kochać ludzi takimi, jakimi są. Nie jako takimi, którymi chcielibyśmy, aby byli.

  OdpowiedzUsuń
 15. Prawdziwe zrozumienie odczuwam przede wszystkim w człowieku, który jest podobny do mnie, który czuje i myśli tak jak ja. To jedno ze wspaniałych uczuć w życiu każdego - to odnalezienie zrozumienia w kimś, kogo się ceni, kto jest dla ciebie bardzo ważny. Podczas tego życie staje się jakieś takie bardziej...kolorowe! Docenia się rzeczy, które wcześniej nie miały żadnego znaczenia. Ale wydaje mi się, że zrozumienie nie zawsze przychodzi łatwo. Każdy z nas jest inny i różny pod wieloma względami. Nie wystarczy jedynie słowo "rozumiem" by naprawdę zrozumieć. W zrozumieniu powinna występować szczerość i zaufanie. Tylko takim udaje się w pełni kogoś zrozumieć. Powinno się doceniać ludzi, którzy wiedzą na czym polega zrozumienie.

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Prawdziwe zrozumienie ma powodować, że przebywanie z drugą osobą będzie, jak przebywanie z samym sobą.
  Prawdziwe zrozumienie ma pieczętować związek i wszystkie inne relacje z ludźmi.
  Prawdziwe zrozumienie jest czymś niezbędnym, bez czego nie można zbudować poprawnych relacji z drugą osobą.

  flower4@vp.pl

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zrozumienie jednym z wielu to dla mnie jest odejście córki do męża...tak,tak,wiem,że dzieci chowa się nie dla siebie-ale ciężko się z tym pogodzić matce,dla której dzieci są wszystkim i trudno zrozumieć ,że są już dorosłe i chcą pójść za też...kochaną osobą.
  batumi5@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Prawdziwe zrozumienie to dla mnie poniekąd empatia, postawienie się w czyjejś sytuacji i obiektywna jej ocena. To ciężka praca, i zrozumienie często jest zastępowane " pogodzeniem się". Niektórych decyzji , działań nie jesteśmy w stanie zrozumieć wiec zostaje się z nimi pogodzić.


  anka301@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Czym jest zrozumienie? Czasem mam wrażenie, że to cicha realizacja naszych myśli. Że kiedy płaczemy ktoś nas pogłaszcze po główce- bo tak chcemy. Lub podejdzie, żeby to uczynić, my jednak taką osobę zrugamy- ale z nadzieją, że ona nie odpuści. Bo tak chcemy. Wtedy, czujemy, że jest to pełne zrozumienie- bo ktoś rozumie nasze myśli.

  Bo czy kiedy przykładowa osoba nie podejdzie, bo uzna, ze lepiej będzie,jak się wypłaczemy a później racjonalnie porozmawiamy- będzie w naszych oczach tą osobą która nas rozumie? Na to musi każdy z nas sobie odpowiedzieć, jednak uważam, że pełne zrozumienie nie siedzi w drugiej osobie- a w nas!

  Pozdrawiam Serdecznie
  Ola

  olka _ szczep @wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Prawdziwe zrozumienie pojawia się wtedy kiedy zamiast osądzać czy pouczać ubieramy buty drugiej osoby i przechadzamy się ścieżką jego życia, czując jego ból i jego szczęście. I choćby ta podróż miała miejsce tylko w naszej wyobraźni to jedyna droga do tego by móc zrozumieć drugiego człowieka. By zrozumieć trzeba przeżyć to samo poczuć ten sam ból, zaliczyć ten sam upadek. Zrozumienie drugiego człowieka objawia się w szacunku do jego wyborów, słów, zachowań. Zrozumienie to wyzbycie się wszelkiej krytyki, zazdrości czy osądzania. Można mówić o nim wtedy gdy słowa nie są elementem kluczowym komunikacji, a jedynie dodatkiem. Dla ludzi, którzy rozumieją się wystarczy spojrzenie w oczy by móc odczytać cały ogrom cierpienia czy szczęścia jakie nosi w sobie druga osoba. Rozumieć kogoś to potrafić usłyszeć niemy krzyk serca wołający o pomoc i delikatny szept duszy dziękujący za zrozumienie...

  kasia2006222@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Prawdziwe zrozumienie - to nie dozgonne zapewnienia, szczere potwierdzenia, niemierzalne obiecanki. Prawdziwe zrozumienie można zobaczyć w spojrzeniu, poczuć w dotknięciu ręki, ucisku dłoni i ciepłym słowie. Bo zrozumienie, którego każde z nas oczekuje możemy znaleźć wśród ukochanych osób, które wyrażają swoje uczucia nie zawsze słowami, a często gestami.
  agata.17ko@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Prawdziwe zrozumienie dla mnie to zrozumienie i zaakceptowanie słów czy gestów drugiej osoby. Relacje z drugim człowiekiem, poświęcenie mu uwagi, szacunek i brak krytyki to z cenna rzecz jaką możemy dać. Wspólnie dążenie do zrozumienia zacieśnia więzi a to tworzy 100% akceptacji a akceptacja kogoś to prawdziwe zrozumienie.
  bin.ann@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Prawdziwe zrozumienie zaczyna się wtedy gdy nie potrzeba mówić by wiedzieć, wtedy gdy z każdego gestu drugiej osoby potrafimy wyczytać dziesiątki zdań, wtedy gdy nie liczy się to co zewnętrzne, ale obecność, gdy mogę i chcę stanąć przed tą drugą osobą jako prawdziwy, nie udawany ja.

  OdpowiedzUsuń
 24. Prawdziwe zrozumienie jest wtedy, kiedy nie potrzeba słów, bo wszystko jesteśmy w stanie wyrazić czynami.


  nakochi93@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Prawdziwe zrozumienie to dotknięcie sedna sprawy, wyciągnięcie ekstrakru z myśli i wyszukanie wśród towarzyszących słowom emocji, kluczowych problemów kierujących ludźmi. Prawdziwe zrozumienie człowieka wymaga absolutnej empatii, prawdziwe zrozumienie problemu natomiast- zgłębienia szczegółów i poznania argumentów każdej ze stron. Ciężko je osiądnąć- ale to jedyny sposob aby mieć pełen ogląd sprawy.

  paltka@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. Zanim ktoś się zorientuje ta osoba już wie co ja czuję.
  Razem możemy więcej, gdy wie, że jestem smutna łapie mnie za ręce.
  Obowiązku żadnego wobec mnie nie ma, po prostu czuje co ja i to nie jest ściema.
  Zazdrości nigdy wobec mnie nie czuje, po prostu jest kocha i szanuje.
  Urlop u niej nie wchodzi w rachubę, zawsze jest gdy życie wystawia mnie na próbę.
  Mama to o niej jest tu mowa, rozumie mnie bez słów i to ona jest istotą 'ZROZUMIENIE' słowa.
  Innych opinia mnie nie obchodzi, ważne by Ona wiedziała o co mi chodzi.
  Ewentualnie mogłaby mnie kiedyś nie zrozumieć lecz jak to możliwe gdy moje serce obok jej serca 9 miesięcy biło? ona wszystko czuje.
  Nigdy prze nigdy mnie nie zostawi, kiwnę głową i ona wie co mnie trapi.
  Inni tego nie zrozumieją - to ZROZUMIENIE między matką, a córką którego słowa pięknie nie opieją.
  Egoizm w naszej relacji nie wchodzi w rachubę. W końcu zrozumienie to gdy jedno poświęca się drugiemu i tak zawsze gdy los wystawia nas na próbę!

  aducha6662@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. Prawdziwe zrozumienie to gdy patrzę błagalnym wzrokiem na męża a on przynosi mi herbatę, o której marzę :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Prawdziwe zrozumienie? W kontakcie z drugim człowiekiem? To jest w ogóle niemożliwe. Nawet nie dlatego, że każdy z nas jest inny, postrzega świat inaczej. Lecz dlatego, że każdy z nas ma zmienne nastroje, więc prawdopodobieństwo trafienia w taki sam stan u drugiej osoby jest niemożliwy. Istnieje prawdziwe zespolenie, które jest przejawem chwilowego zrozumienia, lecz i ono jest ulotne, bo nie można go zatrzymać czyli staje się nieprawdziwe. Zresztą, poniekąd prawda też nie ma definicji prawdziwej. Bo czym jest najprawdziwsza prawda? Może jedynie istnieje zatem prawdziwe zrozumienie człowieka przez zwierzę, gdy poczuje się ono przy nim bezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
 29. Prawdziwe zrozumienie? W kontakcie z drugim człowiekiem? To jest w ogóle niemożliwe. Nawet nie dlatego, że każdy z nas jest inny, postrzega świat inaczej. Lecz dlatego, że każdy z nas ma zmienne nastroje, więc prawdopodobieństwo trafienia w taki sam stan u drugiej osoby jest niemożliwy. Istnieje prawdziwe zespolenie, które jest przejawem chwilowego zrozumienia, lecz i ono jest ulotne, bo nie można go zatrzymać czyli staje się nieprawdziwe. Zresztą, poniekąd prawda też nie ma definicji prawdziwej. Bo czym jest najprawdziwsza prawda? Może jedynie istnieje zatem prawdziwe zrozumienie człowieka przez zwierzę, gdy poczuje się ono przy nim bezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
 30. Prawdziwe zrozumienie oznacza dla mnie możliwość odczucia tego co czuje druga osoba. Niektórzy ludzie po wysłuchaniu kogoś, tylko wyobrażają sobie co ta osoba teraz przeżywa, ale są tacy, których uczucia i myśli cały czas wspierają takiego kogoś. Tacy, którzy wraz z nami będą się śmiać, płakać i przeżywać wszystko co odczuwamy my. Tacy, którzy nie będą się "starać" wyobrazić sobie sytuację z naszego punktu widzenia, ale zrozumieją, zaakceptują i poczują to co my.
  e-mail: angelika.loza2002@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 31. dla mnie prawdziwe zrozumienie - to akceptacja, wyrozumiałość,odwzajemnione uczucie, podążanie drogą w jednym kierunku, jednakowy tok myślenia , prawdziwe zrozumienie przeciwnika i danej sytuacji,nie narzucanie wyłącznie swojej" racji", nie kreowanie siebie na kogoś lepszego, bardziej zamożnego , nie poniżanie tego biedniejszego,nie robienie z siebie wodza, dostoinika a bycie pomocą dla tych co żywią się resztkami ze śmietnika.Nie potępianie bezdomnych, którzy stracili swoje mienie a pomoc im by chociaż w te mrozy uzyskali dach nad głową i ciepłe schronienie.
  ps.ach ! jak ja się teraz zamyśliłam,w odpowidzi zawahałam - czy ja pytanie konkursowe prawdziwie zrozumiałam ?
  artowicz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Prawdziwe zrozumienie, to jedność ze światem, ze swoimi emocjami, z przemijaniem... to synchronizacja otaczających nas wibracji z naszymi...to równowaga pomiędzy ja, a resztą świata... to spokój, radość , empatia, euforia życia...

  Pozdrawiam, Ola
  kotecekotecek@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Prawdziwe zrozumienie, to jedność ze światem, ze swoimi emocjami, z przemijaniem... to synchronizacja otaczających nas wibracji z naszymi...to równowaga pomiędzy ja, a resztą świata... to spokój, radość , empatia, euforia życia...

  Pozdrawiam, Ola
  kotecekotecek@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Prawdziwe zrozumienie to rozumienie się bez słów. Wystarczy jedno spojrzenie w oczy - "TO" spojrzenie, jeden gest wykonany w odpowiedni sposób czy jakieś półsłówko, a zainteresowane osoby są w stanie dopowiedzieć sobie resztę. To pokrewieństwo dusz, a więc coś metafizycznego niemal. Nie do opisania i nie do uchwycenia.

  Mój mail: zabajka.az@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 35. Adres email yoi3@vp.pl
  Zrozumienie to umiejętność milczenia, gdy chcesz spokoju, uśmiech gdy brak Ci sił , brak pytań gdy nie masz odpowiedzi, to poprostu zycie

  OdpowiedzUsuń
 36. Prawdziwe zrozumienie to dla mnie dwa serca patrzące zawsze w tę samą stronę nawet bez słów.

  sandra00@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 37. ZROZUMIENIE rzecz tak banalna lecz nie zawsze osiągalna! Rozumiemy wtedy, kiedy potrafimy wczuć się w sytuację innej osoby i zadać sobie pytanie co by było gdyby mnie się to przydarzyło! ZROZUMIENIE TO SZACUNEK AKCEPTACJA I DUSZY UNIESIENIE!
  renatakepa71@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 38. Prawdziwe zrozumienie to dla mnie niewyjaśniona zdolność do przewidywania uczyć i przemyśleń. Nawet jeżeli w danej sytuacji cały świat jest przeciwko, zawsze można spojrzeć na to z innej perspektywy i zrozumieć jakimi motywami kierowała się dana osoba. Przyjaciele posiadający zdolność rozumienia się nawzajem, są wyjątkowo szczęśliwi, mogąc działać jako drużyna i nie martwić się bodźcami z zewnątrz.

  edytaxkawka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Zrozumienie - występek przeciwko racjonalnemu myśleniu, zwrócony głownie przeciwko osobie próbującej zrozumieć, często występuje w towarzystwie wyrzeczeń i kompromisów. Ostatecznie i tak każdy zrozumie to jak chce.
  Czarek
  mofame@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 40. Zaklęcia będzie praca dla każdego rodzaju romantycznego związku, czy hetero, homo, albo biseksualny. Pieniądze czar, Bez względu na sytuacje, to mogę Ci pomóc! Wszystko czary są w 100% bezpieczne! Szybkie i wydajne wyniki! Wszystkie czary rzucone w ciągu 24 godziny! Oferuję również poufne rzucania zaklęć Services. Pierwsze Twoje czary cast dzisiaj! Email OWOODODOSPELLCASTER04@GMAiL.COM lub WhatsApp +2349052571784

  OdpowiedzUsuń