czwartek, 31 stycznia 2019

Przedpremierowo: "Randka z Hugo Bosym" Agnieszka Lingas-Łoniewska

"Randka z Hugo Bosym" Agnieszka Lingas-Łoniewska, Wyd. Burda Książki, Str. 280
PREMIERA: 13 lutego 2019r.

"Prawdziwej miłości nie da się zapomnieć. Wygląd się starzeje, miłość nigdy się nie starzeje. Miłość zawsze jest młoda."

Życie lubi płatać figle. I krzyżować nasze plany w najmniej spodziewanym momencie. Przekonali się o tym bohaterowie powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Jak wybrnęli z sytuacji?

Autorka wielokrotnie zaskakiwała nas piękną definicją miłości, która w jej powieściach odgrywa kluczową rolę. Poznaliśmy ją z każdej możliwej strony - gdy pisze o troskach i smutkach, gdy tworzy wyjątkowe thrillery, czy proste powieści romantyczne. Jednak nigdy nie zawodzi, zawsze dostarcza nam mnóstwa emocji i sprawia, że od jej książek trudno się oderwać. Dlaczego? Ponieważ niezależnie jaką historię mamy przed sobą zawsze jest ona na tyle wiarygodna, że niezwykle prosto jest wyobrazić sobie podobne wydarzenia w prawdziwym życiu.

Najnowsza książka autorki nie odbiega od pozostałych. Wręcz przeciwnie! Mam wrażenie, że to najbardziej realistyczna ze wszystkich opowieść o ludziach, którzy żyją tuż obok nas. Świadomie poprowadzona akcja idzie na równi z wiarygodnymi bohaterami i nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wszystkie sytuacje o których czytamy zostały zaczerpnięte prosto z życia. Bez wątpienia to wielka zaleta powyższej książki, która niemal od pierwszych stron pozwala czytelnikowi utożsamić się z postaciami i ich perypetiami.

Tytułowy Hugo Bosy to postać, której warto przyjrzeć się od pierwszych momentów pojawienia w fabule. Mężczyzna bowiem z dnia na dzień podjął decyzję o porzuceniu wielkiej agencji firmowej, którą prowadził i przeprowadził się z Warszawy do Wrocławia. Porzuca także przeszłość, która nie była dla niego kolorowa. Jednak, gdy pewnego dnia poznaje Jagodę, jego świat powoli zaczyna się zmieniać. Postanowił, że nie podda się już miłości, że ten rozdział już dawno został dla niego zamknięty. Ale jak poradzić sobie z emocjami, które same podejmują decyzje?

Urocza, zabawna i sympatyczna historia zyskuje na wartości dzięki głównym bohaterom. Przygnębiony i pozbawiony sensu życia główny bohater przypomina każdego z nas - pogrążeni w monotonni życia zapominamy o tym co liczy się najbardziej. Nie chwytamy życia w swoje ręce, nie działamy, nie podejmujemy starań. Znacznie lepiej wychodzi nam rozpamiętywanie przeszłości. Dlatego tak ważna jest tutaj postać Jagody - zwariowanej, szalonej, pyskatej kobiety, która doskonale wie czego chce od życia. A może nie? Może właśnie chodzi o to, że próbuje i smakuje, wybierając dla siebie to co najlepsze? To bohaterka zagadka, która na pewno wprowadzi mnóstwo radości a którą powinniście poznać osobiście.

Pomysłowa, zwariowana i napisana z charakterystyczną dla autorki lekkością. Taka jest właśnie "Randka z Hugo Bosym". Idealna na troski po ciężkim dniu, na poprawę humoru i dla relaksu. Nie będziecie się nudzić przy lekturze a wyciągniecie kilka wniosków i być może spojrzycie na swoje życie pod innym kątem. Czy i tym razem otrzymamy prawdziwą love story z udowodnieniem, że szczęście pisane jest każdemu z nas? Przekonajcie się sami!

12 komentarzy:

 1. Chętnie poznam się blizej z panem Bosym

  OdpowiedzUsuń
 2. Niebawem i ja napiszę o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super recenzja. Już wpisałam książkę na moją listę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam prozę autorki i bardzo ją cenię. Wiem, że zawsze zafunduje mi rozrywkę i poprawę humoru. Tę książkę również mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z jednej strony bym ją przeczytała, a z drugiej niekoniecznie :) Nie wiem, czy się zdecyduję :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka, podobnie jak i pozostałe w dorobku Pisarki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie jestem zainteresowana twórczością tej Pani...

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie lekkie, zabawne pozycje, na pewno będę wypatrywać po premierze. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dawno nie czytalam nic od tej autorki, wiec musze to zmienić. Przekonalas mnie tym realizmem :-)

  OdpowiedzUsuń