niedziela, 28 kwietnia 2019

"Wiśniowe serce" Cathy Cassidy

"Wiśniowe serce" Cathy Cassidy, Tyt. oryg. Cherry Crush, Wyd. Iuvi, Str. 278

Cherry jest niepoprawną marzycielką i… no cóż, powiedzmy, że lubi fantazjować. Chodzi do szkoły, miewa kłopoty z koleżankami, nauczyciele jej nie rozumieją… Klasyka.

Gdy przychodzi czas na zmiany, należy się na nie otworzyć. W końcu życie ma się jedno i warto spróbować nowych rzeczy. Prawda?

Powieści młodzieżowe to książki, po które sięgam gdy potrzebuję relaksu. Są lekkie, niezobowiązujące a jeśli trafię na dobrego autora - także bardzo wciągające. Dlatego przekonana słodką okładką powieści dałam się namówić na lekturę Cathy Cassidy z nadzieją, że nie rozczaruję sę wyborem i faktycznie! Doskonale bawiłam się podczas lektury śledząc perypetie młodej bohaterki oraz przyglądając się z bliska jej nowej, zakręconej rodzinie.

O co zatem w tym wszystkim chodzi? Od klasyki. Cherry stara się by jej bogata wyobraźnia nie zapędziła jej zbyt daleko, jednak nie zawsze się jej to udaje. Więc w szkole czasami pojawiają się problemy. Koleżanki doprowadzają do nieciekawych sytuacji, nauczyciele wydają się jakby oderwani od rzeczywistości i kompletnie jej nie rozumieją. Wydawać by się mogło, że wszystko jest przeciwko niej. Do czasy, gdy dziewczyna przeprowadza się wraz z ojcem do domu jego nowej dziewczyny. Poznaje zatem rodzinę z którą przyjdzie jej mieszkać oraz nowe zasady. A także wspaniałego chłopaka z którym łapie nić porozumienia i który - o zgrozo! - należy już do jej przybranej siostry. Czy mogło być jeszcze gorzej?

Cassidy ma dobre poczucie humoru i przelewa je na papier swojej książki w postaci pozytywnej powieści. Niesamowita rodzina Tanberry do której dołącza od teraz Cherry wydaje się czymś zupełnie nowym i nietuzinkowym. U nich wszystko jest jakby na opak a to kusi czytelnika, ciekawi, wciąga do świata zwariowanych ludzi w towarzystwie których czas jakby spowalnia. Zajmując się rodziną produkcją wyrobów czekoladowych znajdują czas na problemy swoich dzieci i to chyba spodobało mi się najbardziej. Autorka nie pominęła bowiem kreacji żadnego bohatera, poświęciła każdemu uwagę oraz miejsce w powieści, dzięki czemu często pominięci rodzicie także uzyskali prawo głosu.

Jako dojrzały czytelnik jestem zadowolona z lektury i wiem, że gdybym przeczytała ją jako nastolatka stałaby się jedną z najlepszych dla mnie powieści. Jest w niej wszystko czego osoba wkraczająca w dorosłe życie poszukuje - zrozumienie, poczucie akceptacji, nastoletnie problemy oraz poszukiwanie własnego miejsca w świecie. Nie jest trudno stanąć na miejscu Cherry i zrozumieć jej zachowanie oraz wybory a tym samym kibicować jej w drodze ku szczęściu. Miło było wraz z tą bohaterką stawiać czoła jej nowej siostrze, która wciąż rzucała jej kłody pod nogi, by pozbyć się rywalki. Wszystko to było mniej straszne a za to bardzo urocze i zabawne.

Shay i Cherry tworzą wyjątkową parę przyjaciół. Są szczerzy i przesympatyczni w swojej relacji a tym sposobem budują na swoich ramionach całą fabułę. Przyjemnie było śledzić ich losy dzięki czemu "Wiśniowe serce" oceniam jako bardzo udaną lekturę. Jest w niej oczekiwana lekkość, przyjemny sposób bycia oraz humor, który zawsze sprawia mi mnóstwo przyjemności. Tylko zakończenie (bardzo dobre!) nie okazało się po mojej myśli. Pojawiły się więc sprzeczne emocje, wzruszenia i śmiech, których nie możecie przegapić.

9 komentarzy:

 1. Polecę tę książkę mojej bratanicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale bardzo fajnie się zapowiada. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Może akurat dziś się za nią wezmę, bo mam ją już od tygodnia :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi odrobinę szablonowo, ale z drugiej strony młodzieżówki chyba tak mają... :) Poza tym opisałaś ją jako dobrze, ciekawie i wesoło poprowadzoną fabuła więc czemu nie...? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka sugeruje słodziutką powiastkę, z kolei Twoja recenzja brzmi zachęcająco, ale się nie skuszę, wyrosłam już z grupy docelowej tej powieści ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie lekkie książki z humorem <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawie. Chętnie sięgnę, gdy najdzie mnie ochota na coś lekkiego ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń