czwartek, 29 sierpnia 2019

"Więcej niż on" Jay McLean

"Więcej niż on" Jay McLean, Tyt. oryg. More than him, Wyd. Kobiece, Str. 352

"Wziąłeś moje koszmary i zamieniłeś je w sny."

Trudna miłość, nie łatwe doświadczenia, emocje nie pozwalające spokojnie żyć. Czy dwójka zagubionych bohaterów znajdzie w końcu wspólne porozumienie?

Romantyczna seria w stylu New Adult to propozycja od Jay McLean, która w ostatnim czasie bardzo mnie urzekła. Trzeci już tom, czyli "Więcej niż on" to nawiązanie do drugiej części, czyli losów Amandy i Logana. Wiele dramatów, życiowych wyborów i źle podjętych decyzji zaważyło na ich związku wywołując w sercu czytelnika wielką emocjonalną burzę. Trudno nie zbliżyć się do tej historii mając duszę romantyczki, bo kto jak kto, ale Jay McLean potrafi oczarować słowem.

Aby w pełni zrozumieć losy Amandy i Logana należy cofnąć się do drugiego tomu, czyli "Więcej niż ona". To dwie ściśle ze sobą połączone książki, które tworzą kompletną całość. To co wydarzyło się wcześniej zaważyło na aktualnych wydarzeniach oraz konsekwencjach z którymi przyjdzie aktualnie zmierzyć się bohaterom. Logan wyjechał, próbując uporać się z tym, co się wydarzyło. Terapeuta polecił mu spisywać wszystkie targające nim emocje, by uchronić go przed zbliżającą się tragedią. On jednak wciąż nie może przeboleć, że naraził Amandę na całą tą tragedię.

Nie jest łatwo przyjąć na siebie ogrom tragedii z jaką przyszło zmierzyć się głównym bohaterom. To bardzo dobrze wykreowane postacie, wiarygodne i świadome każdego swojego ruchu, które bardzo szybko łapią kontakt z czytelnikiem. Osobiście bliżej było mi do Amandy, której kibicowałam z całych sił i której naprawdę trudno było otrząsnąć się z całej tej sytuacji. Najpierw płakała, próbowała zrozumieć dlaczego Logan postąpił tak a nie inaczej, ale później z pomocą rodziny i przyjaciół stanęła na nogi. Tak otwiera się kolejny wykreowany przez autorkę motyw: wspaniałe oddanie bliskości i zrozumienia ze strony najważniejszych osób wzrusza i motywuje do działania.

Jay McLean potrafi pisać z serca. Jej piękne historie to przede wszystkim dobry styl i piękny język, które odwołują się do całej masy przeróżnych emocji. Trudno oderwać się od lektury, trudno nie zaprzyjaźnić się z głównymi bohaterami i nie zastanawiać się nad tym jaki kolejny krok wykona Amanda, gdy ponownie spotka na swojej drodze Logana. "Więcej niż on" to kolejne udane spotkanie w romantycznym stylu z odwołaniem do wielu życiowych problemów.

Dużo się dzieje, dużo zachwyca i chociaż pojawiają się znane schematy - nie liczy się tu nic poza dobrą historią. Prosty język ustępuje miejsca wielkim tragediom i wzruszeniom chwytającym za serce. Akcja dynamicznie porusza się do przodu, fabuła nie zwalnia tempa a całość wypada wzorowo na tle innych powieści w tym gatunku.

4 komentarze:

  1. Myślę, że ta książka mogłaby mnie wciągnąć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam poprzednich tomów, więc nie będę po nią sięgać. Za dużo innych książek na mnie czeka :). [Kreatywna-alternatywa]

    OdpowiedzUsuń