niedziela, 26 lipca 2020

"Gorące lato" Agnieszka Lingas-Łoniewska, Marta W. Staniszewska , Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Alicja Sinicka, Paulina Świst, Anna Langner, Agnieszka Siepielska, J.B. Grajda, Anna Wolf

"Gorące lato"
zbiór opowiadań, Wyd. Akurat, Str. 448

Gorące lato, plaża, szum fal, chłodne bryzgi morskiej wody, opalone ciała, nastrój wakacyjnego odprężenia.

Do antologii, czyli zbiorów opowiadań przekonała się już dawno temu. Kiedyś omijałam je szerokim łukiem, ale doświadczenie nauczyło mnie, że w dobrych rekach takie krótkie historie mogą okazać się bardzo przyjemne i wciągające. Szczególnie latem lubię czytać różnorodne opowiadania, więc zbiór "Gorące lato" okazał się strzałem w dziesiątkę.

Wiele polskich cenionych autorek połączyło siły i napisało historie lekkie, przyjemne, romantyczne. Jak zatem nie dać się namówić na chwilę relaksu z Agnieszką Lingas-Łoniewską czy Anną Szafrańską? Nazwiska znane, cenione, więc i potencjał wielki, ale mogę Was zapewnić, że także w pełni wykorzystany.

Każde opowiadanie jest twórczości innej autorki, więc mamy tutaj do czynienia nie tylko z różnymi historiami, ale także stylami. Nie jest to jednak problemem, ponieważ wszystkie panie wykazały się umiejętnością pisania krótkiej formy i bardzo trudno jest mi nawet wybrać jedną historię, tą najbardziej ulubioną.

Lato, morze, słońce i wielka przygoda! Tak w skrócie można przedstawić każde opowiadanie. Oto zbiór wakacyjnych, podnoszących na duchu, pogodnych romansów przy których warto spędzić przyjemne, wakacyjne chwile. Nie będę Wam skrócać opowiadań, nie będę pisać o fabułach, ponieważ to popsułoby całą przyjemność czytania, ale zapewniam, że moc atrakcji czeka na Was w tym zbiorze a atmosfera i poczucie wakacji czy lata wyczuwalna jest na każdym kroku.

Nie spodziewałam się, że "Gorące lato" tak mnie pochłonie a jednak okazało się, że to jedna z najlepszych antologii jakie czytałam. Barwne opowieści, przepełnione emocjami oraz ze wspaniałymi bohaterami w roli głównej zapewniły mi zabawę na kilka godzin a żadna z autorek nie zawiodła. Jeśli szykuje Wam się urlop czy wakacyjny wyjazd to koniecznie musicie mieć pod ręką właśnie tą lekturę. Gotowi na namiętne, gorące romanse w klimacie wakacyjnej przygody? Mam nadzieję, że tak! 

8 komentarzy:

 1. Być może pochłonęłoby i mnie :D Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że mam tę książkę i niebawem będę ją czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne pisarki, a ich opowiadania dobrze sprawdzą się też kiedy lato będziemy już tylko wspominać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podczas wakacji taka książka idealnie się spisuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi fantastycznie, a ja opowiadania uwielbiam! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealna książka na lato. Część autorek kojarzę z samodzielnych książek.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. To taki rekomendacji, nie mogłabym przejść obok tej pozycji obojętnie. 😊

  OdpowiedzUsuń