niedziela, 26 lipca 2020

"Szczęście pod stopami" Renata L. Górska

"Szczęście pod stopami"
Renata L. Górska, Wyd. Replika, Str. 512

Nie pomogą żadne zaklęcia, jeśli szczęściu nie da się szansy.

Nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać powieści Renaty L. Górskiej, ale teraz zaczynam tego żałować, ponieważ skuszona licznymi pozytywnymi recenzjami zdecydowałam się na jej najnowszą opowieść i muszę przyznać, że jestem nią oczarowana.

Na początku powieść wydała mi się bardzo oczywista. Ot zwykła historia obyczajowa z - to otwarcie przyznaję od razu - bardzo przyjemnymi bohaterami. Gdzie zatem ta obiecana przez zapowiedź tajemnica? Gdzie większa dynamika wydarzeń? Wszystko w swoim czasie. Wystarczy chwila cierpliwości, by lektura rozwinęła skrzydła i wciągnęła nas na całego.

Poznajemy Monikę, młodą dziewczynę, która zajmuje się wychowaniem dziecka swojej siostry i chociaż marzy o swojej rodzinie w takiej roli również czuje się spełniona. Dużo w tym pozytywnej energii mimo ciążących nad dziewczyną problemów. Śmierć bliskiej osoby, kredyt wiszący nad głową, dziecko, które choć kochane również potrafi mieć swoje humory. By uciec z trudnej sytuacji Monika decyduje się na współlokatora a Jan wydaje się kandydatem idealnym. Tylko czy nie sprawia on zbyt dobrych pozorów?

Renata L. Górska pięknie pisze o przeciwnościach jakie spotykamy na swojej drodze. Jej książka okazała się bardzo życiowa, wciągająca i przepełniona po brzegi emocjami. Poznajemy losy wiarygodnych bohaterów, którzy ani przez moment nie są nam obojętni a gdy mocniej się zastanowimy, bez problemu potrafimy przełożyć ich losy na prawdziwe życie. Autorka nie przesadza, nie koloryzuje, rzuca kłody pod nogi swoim bohaterom, ale z rozumem i rozwagą przez co jej książka okazała się dla mnie bardzo przyjemną lekcją życia.

"Szczęście pod stopami" to pomysłowa, zakręcona, barwna opowieść. Kim jest lokator Moniki i dlaczego tak zaciekle broni swojej prywatności? O tym musicie przekonać się sami, ale gwarantuję, że warto! Cieszę się, że odkryłam kolejną polską autorkę, której powieść mnie oczarowała i już biegnę nadrabiać zaległości z jej twórczością.

6 komentarzy:

 1. Czytałam tylko jedną książkę autorki, ale bardzo mi się podobała i chcę kontynuować przygodę z Jej twórczością. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam, gdyż lubię tego typu klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę, że skusiłaś się na twórczość Renaty L. Górskiej i co najważniejsze, że się nie zawiodłaś. Osobiście z całego serca polecam każdą powieść tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja zachęca do przeczytania tej książki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba koniecznie przeczytać!! , wszystkie książki naprawdę super, czytam chętnie książki tej autorki.

  OdpowiedzUsuń