niedziela, 6 września 2020

"Catherine" Nora Roberts

 "Catherine" Nora Roberts, Tyt. oryg. Courting Catherine, Wyd. Harper Collins, Str. 240


Mieszkankami Towers są cztery siostry, gotowe bronić swojej posiadłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu.


Seria Nory Roberts opowiada o losach czterech sióstr a każda z nich doczekała się osobnej historii. W pierwszej części otrzymujemy więc historię tytułowej Catherine, która zrobi wszystko, by uchronić ukochany dom przed upadkiem.

Fabuła jest bardzo prosta, opowiada o losach sióstr, które mieszkają w ogromnej rezydencji. Jednak to miejsce wymaga sporego wkładu finansowego, by przywrócić je do dawnej świetności a na to siostry Calhoun nie mogą sobie pozwolić. Wielka szkoda, ponieważ właśnie dowiedziały się, że ich dom owiany jest legendą pięknej miłości, w której główną rolę odegrała ich prababcia.

To bardzo wciągająca historia i przyznaję, że nie miałabym nic przeciwko, gdyby liczyła sobie więcej stron. Polubiłam główną bohaterkę, ponieważ Catherine okazała się silną, niezależną, pewną swojego kobietą. Pracuje, walczy o dom, ucieka przed pukającym do jej drzwi uczuciem, bo choć kobieta bardzo się stara, nie może oprzeć się Trentonowi. On wydaje się zimny, zapatrzony tylko w kupno jej posiadłości, ale jak wiadomo, przed miłością nikt nie ucieknie.

Lekki romans, bardzo przyjemny, z sympatycznymi bohaterami. Może i nie jest to powieść wybitna, ale i takie są nam potrzebne. Doskonale bawiłam się podczas lektury i szczerze muszę przyznać, że Catherine jest jedną z moich ulubionych bohaterek. Ma siłę w sobie i taką determinację, że aż ją podziwiam. W całej powieści mnóstwo jest emocji i uroku typowego dla dobrego romansu, dlatego każdej romantyczce "Catherine" polecam.

6 komentarzy:

 1. Nie przepadam za książkami tej autorki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, jeszcze nigdy nie czytałam książki Nory Roberts, a w sumie bardzo bym chciała tą autorkę poznać! Bądź co bądź jej absolutnie ogromny sukces jest absolutnie niepodważalny! Będę pamiętać o tej książce, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Aktualnie nie mam ochoty na takie historie, ale może w przyszłości się skuszę.


  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię Norę Roberts, czasem po nią sięgam. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie wrócę do twórczości tej autorki, bo kiedyś czytałam dużo jej książek.

  OdpowiedzUsuń