poniedziałek, 21 grudnia 2020

"Ścigana" Tess Gerritsen

 "Ścigana" Tess Gerritsen, Tyt. oryg. Thief of hearts, Wyd. Harper Collins, Str. 240

 

Złodziej, zabójca czy niespodziewany sprzymierzeniec?

O książkach Tess Gerritsen mogę napisać przede wszystkim, że są dla mnie idealnym lekarstwem na chandrę. Lubię kryminały, thrillery i wszystkie podobne mieszanki tych gatunków, dlatego najlepiej czuję się właśnie w towarzystwie takich książek, ale gdy potrzebuję czegoś lekkiego, niezobowiązującego a przy tym dobrego, autorka nigdy mnie nie zawodzi.

Gerritsen łączy zbrodnie z romansem i przez to pisze jak na mój gust takie typowe kobiece kryminały. Jej książki są krótkie, więc można przeczytać niemal każdą w jeden wieczór a to tylko wpływa na korzyść jej twórczości, ponieważ każda kolejna historia jest wciągająca i pozwala oderwać się od rzeczywistości.

Zaznaczę wszystkim tym, którzy spodziewają się uzależniającego kryminału, że nie jest to książka, która wywróci Wasz świat do góry nogami. To lekka, przyjemna historia z sympatycznie nakreślonymi bohaterami a gdzieś w tle przewija się kryminalny wątek. Wszystko. Jednak to w żaden sposób nie przekreśla tej książki - wręcz przeciwnie, po raz kolejny otrzymujemy dynamiczną, szybko czytającą się fabułę, która przede wszystkim zatrzymuje przy sobie czytelnika dzięki kreacji bohaterów - ludzkim przedstawieniu ich z przełożeniem na prawdziwe życie.

Clea to jedna z tych bohaterek, którą lubi się z miejsca. Niezależna, zadziorna, pewna swego. Nigdy nie była grzeczną dziewczynką, ale dziś już przeszła samą siebie. Chociaż chciała rozpocząć od nowa i zacząć życie bez kradzieży to wplątała się w międzynarodową karierę zagrażającą jej bezpieczeństwu. Czy uda jej się wyjść z tego cało? Na pewno pościgu i sensacji nie zabraknie, choć jak na międzynarodową aferę wydaje mi się, że fabuła została potraktowana po macoszemu i zabrakło sporo szczegółów. Podobało mi się za to dążenie bohaterki do odkrycia prawdy za wszelką cenę, przez co wpakowała się w kłopoty i nadała rozpędu fabule.

Jeśli znacie książki Tess Gerritsen to wiecie na co możecie liczyć. Jeśli nie - polecam dać jej szansę. "Ścigana" to powieść charakterystyczna dla stylu autorki, niezobowiązująca a jednak wciągająca. Jeśli lubicie lekkie thrillery na jeden wieczór - oto propozycja dla Was.

6 komentarzy:

 1. Dawno już nie czytałam żadnej książki tej autorki, więc chętnie wrócę do jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być coś dla mnie! Zapisuję sobie ten tytuł :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej książki autorki nie czytałam. Pewnie za jakiś czas ją przeczytam.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej książki autorki jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam książek autorki. Tym razem jednak muszę odpuścić. Nie szukam teraz tego typu powieści.

  OdpowiedzUsuń