środa, 24 lutego 2021

"Pokusa gangstera" Anna Wolf

 "Pokusa gangstera" Anna Wolf, Wyd. Niezwykłe, Str. 236
 

Wspiąłem się po szczeblach w tym światku mafijnym i nikt nie zabierze mi tego miejsca.

 

Mafia mafii nierówna, dlatego, choć powstało wiele powieści z tym motywem, wciąż chętnie sięgam po nowe książki w oczekiwaniu na oryginalność i zaskoczenia. W polskiej literaturze romantyczno-mafijnej dość często przewija się nazwisko Anny Wolf, która może pochwalić się już czwartym tomem serii Gangsterzy.

Autorka pisze lekko, jej historie są wciągające a przedstawieni bohaterowie wyraziści i w dużej mierze pełnowymiarowi. Zdarzają się postacie, które wydają się niedopracowane, ale to raczej drugoplanowe osoby, niewiele wnoszące do treści. Cała seria trzyma przez wszystkie tomy równy poziom, jest dynamiczna i - co dla mnie jest bardzo ważne - nie trzeba czytać ją z zachowaniem chronologii, chociaż w tym przypadku tom liczą sobie niewiele stron, więc warto jednak czytać w kolejności wydania, bo sam światek mafijny jest tutaj spoiwem łączącym.

Tym razem na pierwszym planie pojawia się kuzynka Avy poznanej w ostatnim tomie, Melissa. Prowadzi normalne, typowe życie i stara się jak najbardziej odciąć od interesów ojca zaangażowanego w mafijną organizację. Niestety dziewczyna przeczuwa, że coś niedobrego zbliża się do jej stabilnego życia i już niebawem przyjdzie jej walczyć o bezpieczeństwo. Na szczęście będzie mieć pod ręką ochroniarza, Iana, ale czy on czasem nie okaże się jej zgubą?

Podoba mi się fakt, że autorka nie osiada na laurach, tylko za każdym razem mnie zaskakuje. Wprowadza nowe fakty, ciekawostki, kieruje losy bohaterów w nieznane kierunki. Chociaż wspomniałam Wam, że nie musicie skupiać się na chronologii, to wszystkie tomy łączy mafijny świat, który jest tutaj najciekawszym punktem historii i właśnie on w każdej kolejnej części dostaje nowe punkty i ujawnia liczne tajemnice. Po tym motywie na uwagę zasługuje oczywiście romans, który obecny jest zawsze i niesie ze sobą sporą dawkę emocji.

Seria Anny Wolf jest raczej lekką, nieskomplikowaną i mniej drastyczną lekturą o mafii, nie umniejsza to jednak faktu, że warto poznać ją bliżej. "Pokusa gangstera" trzyma poziom swoich poprzedniczek i utrzymana w klimatach powieści obyczajowo-romantycznej mocno bazuje na niebezpieczeństwie oraz licznych zagrożeniach. Jeśli wiec lubicie martwić się o losy bohaterów i światek gangsterski jest Waszym ulubionym motywem - oto seria dla Was.

2 komentarze:

  1. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze poprzednich książek autorki, więc wszystko przede mną.

    OdpowiedzUsuń