środa, 14 kwietnia 2021

"Siostra gwiazd" Marah Woolf

"Siostra gwiazd" Marah Woolf, Tyt. oryg. Sister of the Stars: Von Runen und Schatten, Wyd. Jaguar, Str. 480

Moce, żywioły, demony i krucha dziewczyna. Opowieść o sile miłości.

Marah Woolf, autorka moje ukochanej serii Iskra bogów powraca z pierwszym tomem nowego cyklu. Czy i tym razem mnie oczarowała, wrzuciła w wir niezapomnianej przygody i pozostawiła apetyt na więcej? Zdecydowanie!

Plusem twórczości autorki jest jej obrazowy styl. Pisze bardzo lekko, plastycznie, wiarygodnie a dodatkowo wplata w swoją opowieść emocje idealnie łączące się z rozgrywanymi wydarzeniami. Czytając niemal od pierwszej strony ma się poczucie, że towarzyszymy bohaterom na każdym kroku a oni sami stają się nam bardzo bliscy.

Świat przedstawiony również zasługuje na słowa pochwały, ponieważ to kraina wielka, nieskończona, z mnóstwem wartości, zasad do przestrzegania, niebezpieczeństw a także magii. Można zakochać się w tym miejscu choć trzeba pamiętać, że towarzyszące mu demony potrafią być naprawdę przerażające. Jednak struktura tego świata jest bardzo złożona, ponieważ do kontrastu z niebezpiecznymi istotami stoją strażnicy. We Francji jest magiczny las a w nim przejście przez które demony mogą przenikać do świata ludzi. Magowie, potomkowie króla Artura (wielki plus za ten pomysł!) walczą jednak z siłami zła i nie pozwalają by doszło do tragedii.

Brzmi intrygująco? A możecie mi wierzyć, to dopiero wstęp do tej niezwykłej opowieści. Aż miło pomyśleć, że pierwszy tom tak dobrze się spisał i wprowadził nas do tego nietuzinkowego świata pozostawiając wielki apetyt na dalsze przygody. Nie zabrakło dużej dawki magii, nie zabrakło również wspaniałego wątku romantycznego a to wszystko w towarzystwie rewelacyjnie wykreowanych bohaterów. I choć jest to powieść młodzieżowa, ma w sobie zadatki na bardziej dojrzałą powieść, w której główną rolę odegrają trzy siostry, czarownice, wysłane by walczyć o bezpieczeństwo ludzkiego świata. 

Nie będę opisywać Wam fabuły, ponieważ musicie posmakować jej na własnej skórze. Zapewniam jednak, że pojawi się mnóstwo w pełni dopracowanych wątków a także wiele ponadczasowych motywów. Pojawią się problemy polityczne, siostrzana więź, miłość a także walka dobra ze złem. Fantastyczny świat staje naprzeciw rzeczywistości a całość jest tak smaczna i dobrze napisana, że aż trudno wyrazić to słowami. Powiem jedno - przepadłam.

8 komentarzy:

 1. Zachęciłaś mnie, musze ją dorwać ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie się zapowiada, okładka też daje pole wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mówię nie, ale obecnie nie mam tej książki w planach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi naprawdę ciekawie! Muszę przyjrzeć się bliżej tej powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Planuję ją przeczytać. Już na mnie czeka.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo miło czytać tak entuzjastyczną recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi intrygująco, czasem młodzieżówki są ciekawsze niż niejedna "dorosła" książka.

  OdpowiedzUsuń