piątek, 11 czerwca 2021

"Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa" Daniel Jones

"Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa" Daniel Jones, Tyt. oryg. Modern Love, Revised and Updated: True Stories of Love, Loss, and Redemption, Wyd. Prószyński i S-ka, Str. 328
 

Kolekcja najlepszych tekstów z kultowej rubryki " The New York Times".

 

Lektura magazynu "New York Times" kojarzy mi się z filmami. Oczami wyobraźni widzę jak eleganckie bohaterki sięgają po lekturę w szykownie zaprojektowanej jadalni i podjadają lekkostrawną sałatkę. Czy tylko ja mam takie skojarzenia? Innymi słowy, dla mnie to szyk i elegancja, wyrafinowana forma rozrywki. Dlatego z dużym zaciekawieniem sięgnęłam po lekturę "Modern Love", która zamka w sobie teksty z tej gazety. 

Nie byle jakie teksty. To zbiór najciekawszych, najbardziej emocjonalnych opowieści z kultowej rubryki "The New York Times" opowiadające o przeróżnych obliczach miłości. Wszystkie oparte na faktach, mające swoje miejsce w prawdziwym życiu, ponieważ pisane są przez czytelników, którzy postanowili z innymi podzielić się swoimi doświadczeniami.

Tak poznajemy młodą kobietę zmagającą się z etapami żałoby po odrzuceniu przez ukochanego. Jedna z dobrze zapowiadających się randek kończy się krwawo w szpitalu. Jedna z bohaterek pokazuje jak trudno jest randkować cierpiąc na chorobę afektywną dwubiegunową. Starsza pani wspomina swoje związkowe doświadczenia na przestrzeni lat. Brzmi ciekawie? Przyznaję, że wspaniale się to czyta! Te opowieści pisane są z sercem i oddaniem co czuje się w każdej historii i wiele z nich jest niezwykle poruszających, wzruszających, po prostu emocjonalnych.

To lektura do poduszki, jako wybór w leniwe popołudnie, relaks po ciężkim dniu. Sprawdzi się również jako prezent, ponieważ jest bardzo osobista, dojrzała i szczera. To także jedna z tych książek, które na każdego wpłyną inaczej, ponieważ pokład uczuć jaki ze sobą niosą na każdego wpłynie bardzo indywidualnie. Będziecie śmiać się z bohaterami i płakać razem z nimi, wiem co mówię, ponieważ piszę o własnych doświadczeniach. Wspaniale było poznać różne odcienie miłości w konfrontacji z ludzkimi doświadczeniami.

Na podstawie książki powstał serial, który na pewno chętnie zobaczę, bo kusi obietnicą plejady gwiazd. Jednak skupiając się na tu i teraz muszę przyznać, że "Modern Love" to jedna z bardziej wartościowych książek jakie stanęły na mojej półce. Jest piękna, ponieważ pisana jest przez ludzi takich jak my, z którymi możemy się utożsamić, których problemy potrafimy zrozumieć. Lektura niepozorna, ale jakże ważna i wspaniała, którą polecam każdemu, bez względu na wiek czy przeżyte doświadczenia.

7 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, zapamiętam sobie tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Bardzo ciekawie się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki skrywające w sobie historię, z którymi mogę się utożsamić. Zapisuję sobie tytuł i na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś przeczytam. Zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam wiele pozytywnych opinii na jej temat i tytuł mam już zapisany na "zaś".

  OdpowiedzUsuń
 6. Kusi mnie "The New York Times", ale temat na razie nie jest dla mnie odpowiedni i myślę, że ta lektura przyniosłaby obecnie w moim życiu więcej szkody.

  OdpowiedzUsuń