poniedziałek, 23 sierpnia 2021

"Chwyć mnie" A.L. Jackson

 "Chwyć mnie" A.L. Jackson, Tyt. oryg. Catch Me When I Fall, Wyd. Muza, Str. 416


Porywająca historia miłosna autorki bestsellerów z listy New York Timesa!


Oto nowa odsłona cyklu A.L. Jackson, czyli powracamy do serii Falling Stars! Czy w tym tomie czeka nas również sporo emocji oraz romantycznych scen? O tym postanowiłam przekonać się osobiście. 

"Chwyć mnie" opowiada o Emily, dziewczynie poznanej w pierwszym tomie jedynie jako drugoplanowa postać. Dziś staje na pierwszym planie i opowiada czytelnikom o jej życiu w trasie. Zespół, który rozwija ma szansę stać się jednym z najczęściej słuchanych a ona sama czuje się szczęśliwa tym co posiada. Niestety jednego dnia zbyt duża ilość alkoholu i ulotność chwili pchają ją w ramiona seksownego przedstawiciela wytwórni płytowej. Jedna noc zmienia wszystko i wpływa zaskakująco na przyszłość obydwojga.

Emily to świetna bohaterka, taka której nie da się nie lubić. Royce natomiast jej dorównuje - silny, zdeterminowany, by dążyć do celu a jednak popełnia jeden kluczowy błąd. Mówi się, że serce nie sługa co w przypadku tych postaci będzie miało solidne uwarunkowanie, ponieważ ich historia zostanie oparta na wzajemnym przyciąganiu oraz odpychaniu, gdy do głosu zostanie dopuszczony także rozum. Polubiłam ich dużo bardziej niż bohaterów pierwszego tomu co pozwala mi sądzić, że dalej będzie tylko lepiej.

Autorka postawiła na mocny wydźwięk przeszłości. Zarówno Emily jak i Royce zmagają się z trudnymi doświadczeniami przez co ich opowieść zyskuje na wiarygodności, fabuła jest bardziej rozbudowana a emocje mają konkretne podstawy. Obydwoje ukrywają przed sobą prawdę na swój temat, więc tylko czytelnik wie na początku z czym się zmagają a ta bliskość z postaciami wpływa jeszcze lepiej na odbiór całej lektury. Pojawia się przy tym sporo emocji, nadziei oraz oczekiwań, gdy autorka w tekst wplata wartości oraz subtelny morał.

"Chwyć mnie" to lektura prosta, nie będę Was oszukiwać. Typowy romans z wykorzystaniem znanych schematów. Owszem. Jednak książka pisana jest dobrym stylem, chwyta intrygujące momenty z życia bohaterów i ogólnie mimo braku zaskoczeń potrafi wciągnąć, oczarować czytelnika i zauroczyć losami bohaterów. Dobrze się to czyta, całość przebija nawet tom pierwszy, który również przypadł mi do gustu a autorka pozostawia nadzieję, że kolejna para bohaterów w nadchodzącym tomie może jeszcze lepiej trafić do naszych serc. Tymczasem jednak polecam Wam twórczość A.L. Jackson jeśli jesteście romantycznymi duszami, ponieważ autorka potrafi pięknie uchwycić ulotność chwili, potrzebę akceptacji oraz miłości.

3 komentarze: