poniedziałek, 27 grudnia 2021

"Hunter" L.J. Shen

"Hunter" L.J. Shen, Tyt. oryg. The Hunter, Wyd. Kobiece, Str. 424


Poznaj dwoje nieustraszonych łowców i dowiedz się, które z nich zwycięży!


Mam wielką słabość do powieści L.J. Shen. Spośród wszystkich autorek, które kręcą się zazwyczaj wokół jednego tematu i budują schemat na schemacie, ona potrafi przedrzeć się przez ustawione mury i stworzyć historię oryginalną, po brzegi wypełnioną emocjami oraz tak szczerą w przekazie, że nie rzadko chwytającą za serce. Miałam więc wielkie oczekiwania wobec "Hunter", które zostały spełnione z nawiązką. 

Na pierwszą pochwałę zasługuje kreacja bohaterów. Poznajemy postacie w pełni wiarygodne, dojrzałe oraz świadome swoich działań. Nie ma tu miejsca na irracjonalne zachowania, niedomówienia czy lekkomyślność, ponieważ Shen pisząc ewidentnie tworzy w swojej głowie postacie na wzór nas samych i przelewa to na karty swojej powieści, co widać od samego początku. Tym samym Sailor, główna bohaterka, występuje jako silna, niezależna i pewna swego dziewczyna, której nie da się nie podziwiać a tytułowy Hunter, poza seksowną osobowością, którą Shen zawsze potrafi idealnie odtworzyć na swoich męskich bohaterach, jest chodzącym uosobieniem potęgi i waleczności.

To opowieść o miłości, która łamie stereotypy. To również opowieść o pasji, wyzwaniach oraz pokonywaniu przeciwności. Fabuła nie skupia się na jednym podstawowym a na kilku dobrze dopracowanych wątkach, które powoli łączą się w spójną całość budując historię pełną emocji oraz zaskakujących zwrotów akcji. Sailor, łuczniczka, od zawsze walczy o osiągnięcie jednego celu, ponieważ marzy, by wystartować w Olimpiadzie. Jednak to również niesie ze sobą mnóstwo wyrzeczeń, ponieważ nic nie może jej rozpraszać. Dlatego z pewnym wahaniem przyjmuje propozycję Huntera, który w zamian za sponsorowanie jej kariery prosi, by ta zamieszkała w jego posiadłości na pół roku. Dlaczego chłopak decyduje się na taki czyn i co się za tym kryje? O tym musicie przekonać się już sami, ale gwarantuję, że intryga, którą skutecznie utkała autorka, pozytywnie Was zaskoczy!

Dużo humoru, ciętych dialogów oraz pozytywnie zakręcona fabuła składają się na historię od której ciężko się oderwać. Bohaterowie idealnie odnaleźli się w sytuacji rewelacyjnie budując przed czytelnikiem napięcie, bo przecież wiadomym było, że coś do siebie poczują a pytanie brzmiało tylko kiedy puszczą ich bariery. Bawiłam się wybornie podczas czytania a twórczość L.J. Shen nieustannie pozostaje moją ulubioną jeśli chodzi o romanse, które mają w sobie coś więcej poza sercowymi rozterkami.

"Hunter" to wstęp do serii L.J. Shen a ja już nie mogę się doczekać, by poznać pozostałych bohaterów w kolejnych tomach. To romantyczna opowieść w dojrzałym stylu, która nawiązuje do ponadczasowych wartości a jej przekaz jest mądry i warty głębszego poznania. Salior pięknie mówi o swojej pasji i pokazuje jak ciężka jest to droga, w dodatku pełna wyrzeczeń, jednak autorka rekompensuje jej to miłością, która pojawia się nieoczekiwanie, ale warta jest stoczonej walki. To opowieść pełna emocji, zaskoczeń i zwieńczona intrygą, więc podczas czytania nie sposób się nudzić! Literatura dla kobiet z księgarni Taniaksiazka.pl to gwarantowana moc wrażeń!

9 komentarzy:

 1. Na razie nie mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że zapowiada się interesująca seria.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli historia zaskakuje i dostarcza emocji, to jestem jej ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie do końca typ książki, który zwykle czytam, ale recenzja jest bardzo zachęcająca ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W takim razie muszę coś koniecznie przeczytać od tej autorki :)
  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie :)
  Pozdrawiam!

  https://artidotum.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że osoby, które lubią ten gatunek chętnie sięgną, ale ja sobie odpuszczę - to zupełnie nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń