czwartek, 16 grudnia 2021

"Na tropie sensacji" Victoria Black

 "Na tropie sensacji" Victoria Black, Wyd. Amare, Str. 394


Czasami wierność może okazać się prawdziwym przekleństwem.


Nie ma nic przyjemniejszego od lektury romansu z nutą sensacji w tle. Dobry autor potrafi połączyć miłość z dreszczykiem adrenaliny sprawiając, że krążące dookoła emocje wydają się jakby spotęgowane. Czy Victoria Black podejmując się tego niełatwego zadania osiągnęła zamierzony cel?

Z zaskoczeniem przyznaję, że pierwszy tom serii autorki bardzo przypadł mi do gustu. Może to fakt, że nie miałam konkretnych oczekiwań wobec lektury, może to dobry styl autorki, jednak co by to nie było historia wciągnęła mnie od pierwszych stron i umiliła mi jedne wieczór, ponieważ mimo prawie czterystu stron pochłonęłam opowieść na raz.

Oto Chiara Gottardi, główna bohatera, która w swojej historii ma zdecydowanie coś do powiedzenia. Barwna i silna osobowość zabiera nas w podróż pełną emocji oraz zaskoczeń, chociaż na początku rozpoczyna się niewinnie. Chiara bowiem będzie zmuszona zawalczyć o przejętą po babci gazetę, która niestety chyli się ku upadkowi. Dziewczyna zrobi jednak wszystko, by do tego nie dopuścić a spadający jej z nieba temat tajemniczych wyścigów wydaje się lekiem na wszelkie zło. Tylko czy zagłębiając szczegóły Chiara nie wpadnie w pułapkę?

Dobrze przemyślana fabuła, dobrze zarywana kreacja bohaterów. Główna bohaterka, która dźwiga na swoich barkach niemal całą fabułę to dziewczyna z charakterkiem, wobec której sympatia przychodzi bardzo naturalnie. Jej historia również jest w pełni wiarygodna a kłody rzucane przez los zrozumiałe i niestety doświadczane przez wielu z nas. Najbardziej jednak podobał mi się sam pościg za sensacyjnym tematem, który doprowadził Chiarę do momentu, w którym wszystko mogło się wydarzyć - było nielegalnie, niebezpiecznie i z mnóstwem adrenaliny wiszącej w powietrzu, ponieważ jak się okazało świat wyścigów rządzi się swoimi prawami. Zapytacie więc gdzie w tym wszystkim miejsce na miłość, bo przecież romans musi być obecny? Victoria Black wszystko dobrze przemyślała i nie pozostawiła obojętnego serca głównej bohaterki na wdzięki pewnego pomagającego jej wdowca.

"Na tropie sensacji" to romans z dreszczykiem w tle, ale to również lektura, która podejmuje ważne i aktualne tematy. Autorka nie bawi się w banalną historię do przeczytania i zapomnienia a składa na ręce czytelnika powieść, która ma w sobie wiele skrajnych emocji i to nie pozostawia nas obojętnych na losy poznanych bohaterów. Bardzo dobrze bawiłam się podczas lektury i z chęcią sięgnę po zaplanowaną kontynuację, ponieważ niezobowiązującym książkom, które mają w sobie "to coś" zawsze z przyjemnością daję szansę. 

5 komentarzy:

 1. Ważne tematy poruszane w książce oraz emocje, zachęcają mnie do jej przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio mam nawet ochotę na taki romans z dreszczykiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka mnie zaintrygowała, ale póki co nie zdecydowałam się na nią 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że brak banału mnie zachęca do lektury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie się nad tą lekturą zastanawiałam, bo jest do zgarnięcia w jednym z serwisów czytelniczych. Chyba się skuszę.

  OdpowiedzUsuń