wtorek, 25 stycznia 2022

"Między nami" Karolina Winiarska

 "Między nami" Karolina Winiarska, Wyd. Jaguar, Str. 352

Rozstania i powroty, łzy wzruszenia i radości - czyli wszystko to, co przynosi nam życie.


Karolina Winiarska powraca z drugim tomem swojej romantyczno-obyczajowej serii, w której umiejętnie przedstawia prozę życia oraz codzienne emocjonalne rozterki. Czy i tym razem losy bohaterek nie pozostaną nam obojętne a ich opowieść poruszy nasze serca?

Jeśli nie mieliście okazji czytać żadnej książki Karoliny Winiarskiej to na pewno chociaż słyszeliście o twórczości tej autorki, ponieważ ze wszech stron znaleźć można słowa uznania na temat jej talentu. Mnie również autorka bardzo szybko przeciągnęła na swoją stronę, ponieważ jej plastyczny styl i łatwość w oddawaniu wszelakich emocji sprawiły, że każda jej powieść pozwalała mi na moment oderwać się od rzeczywistości. Nie inaczej było w przypadku "Między nami", powieści która w dodatku bardzo trafnie oddaje dalsze losy poznanych wcześniej bohaterek.

Odsyłam Was do pierwszego tomu, jeśli nie mieliście okazji się z nim zapoznać, ponieważ autorka prowadzi ściśle powiązaną ze sobą serię, której pewne niuanse są niezbędne do tego, by odpowiednio spojrzeć na wybory bohaterek. Łucja i Felicja to dwie siostry, których los nigdy nie rozpieszczał. Popełniają błędy, uczą się na nich, wyciągają wnioski i znów pakują się w tarapaty, ale czy nie tak wygląda życie? Z ich opowieścią utożsami się wielu czytelników, ponieważ obie bohaterki mają dwa różne charaktery, więc pozwolą spojrzeć na swoje doświadczenia z różnych perspektyw, ale to tylko dodaje powieści wiarygodności oraz kolorytu.

Powieść przekonuje czytelnika kreacją bohaterów, która jest w pełni wiarygodna i uzasadniona a także samymi przedstawionymi wydarzeniami, które wydają się wyrwane z prawdziwego życia. To kobieca opowieść o popełnianiu błędów, o drugich szansach, o życiowych zakrętach. To historia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, dokładnie tak jak nieoczekiwane jest nasze życie, przepełniona lawiną przeróżnych emocji i równie treściwa, o ile nie bogatsza w doświadczenia, niż część pierwsza. Dzięki takiemu połączeniu można na chwilę zatrzymać się nad treścią, porozmyślać, podumać nad pojawiającymi się refleksjami, bo warto na przykładzie bohaterek z dystansem spojrzeć na nasze życie.

"Między nami" to bardzo dobra kontynuacja, obok której fani autorki nie powinni przejść obojętnie. Równie wciągająca co pierwszy tom i jednocześnie mocniej zagłębiająca się w prozę życia. Karolina Winiarska potrafi przełożyć na papier to co podpowiada jej wyobraźnia w sposób treściwy i w pełni wiarygodny, tym samym czytelnik otrzymuje lekturę od której nie może się oderwać a po zamknięciu ostatniej strony wciąż rozmyśla o losach poznanych bohaterów czy w tym przypadku bohaterek, które przejęły władzę nad fabułą i ukazały kobiecy aspekt świata.

4 komentarze:

 1. Mam nadzieję, że doczekamy się trzeciego tomu tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część, ale na pewno przeczytam obie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej serii i raczej po nią nie sięgnę, bo to zupełnie nie mój typ literatury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede mną jeszcze wzruszenia z pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń