sobota, 26 marca 2022

"Deeply" Ava Reed

 "Deeply" Ava Reed, Tyt. oryg. Deeply, Wyd. Jaguar, Str. 400


Romantyczna, dramatyczna i porywająca – wszystko, co najlepsze w literaturze New Adult.


Ava Reed powraca a wraz z nią trzeci tom serii In Love. Nowi bohaterowie pojawią się na pierwszym planie, by oczarować czytelnika swoją emocjonującą opowieścią. I choć podróż w ich towarzystwie nie zawsze będzie łatwa to gwarantuję, że nikt nie będzie chciał odłożyć powieści choćby na moment.

Trzy tomy cyklu i trzy rewelacyjne odsłony gatunku New Adult. Reed zrobiła wszystko, by jej historie były aktualne, szczere, wiarygodne i piekielne emocjonalne a bohaterowie bliscy każdemu czytelnikowi. Porusza ważne tematy, nie boi się sięgać po mocny przekaz i zaskakuje lawiną skrajnych emocji. Przyznaję, że zauroczona piórem autorki oraz jej błyskotliwością, nie mogłam się doczekać kolejnej odsłony cyklu a sama część trzecia porwała mnie od pierwszych stron i chociaż wydaje się w pełni odrębną opowieścią, to każda lektura połączona jest subtelnymi niuansami idealnie dopełniającymi dzieła. 

Zoey, chociaż pełna obaw, podejmuje ostateczna decyzję. Zamierza wrócić do miasta, które całkowicie ją zmieniło i kojarzy się tylko z negatywnymi emocjami. To tam doświadczyła prawdziwej traumy. Powrót do Seattle i studia na tamtejszej uczelni mają otworzyć nowy rozdział w życiu dwudziestojednolatki. Nie spodziewa się, że spotka na miejscu Dylana, cudownego i bardzo przystojnego chłopaka, który również mierzy się z demonami przeszłości. Niestety wydają się bardziej traumatyczne niż te Zoey, ale czy w takim przypadku można się licytować?

Nie wiem kogo polubiłam bardziej, Zoey czy Dylana. Autorka stworzyła po raz kolejny cudowne, wielowymiarowe i w pełni wiarygodne postacie o niespotykanej charyzmie. Obydwoje musieli zmierzyć się z własnymi demonami i chociaż od pierwszego spotkania pojawiła się pomiędzy nimi iskra zrozumienia oraz kiełkującego uczucia to mimo wszystko autorka postawiła na indywidualne konfrontacje. I chociaż wątek romantyczny wiedzie tutaj prym to równie ważne są zmiany zachodzące w samych bohaterach oraz ich próba ułożenia sobie życia na nowo.

Silny przekaz, piękna historia, lektura o której nie da się zapomnieć. "Deeply" jest zwieńczeniem trylogii od Avy Reed i jednoczesnym ukłonem w stronę wszystkich wielkich romantyczek. Ta powieść jest tak szczera i dojrzała, że niesie ze sobą pocieszenie iż każdy znajdzie swoją wielką miłość oraz poczucie bezpieczeństwa. Jednak to nie wszystko, ponieważ podczas czytania zmierzymy się z burzą emocji, lawiną doświadczeń a także śmiechem przez wzruszenie, czyli mieszanką idealnie wybuchową.

4 komentarze:

  1. Nie poznałam jeszcze poprzednich części :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sprawiłaś, że chciałabym tę książkę przeczytać jak najszybciej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie czytałam jeszcze dwóch poprzednich książek, więc ta seria dopiero przede mną.

    OdpowiedzUsuń