środa, 27 kwietnia 2022

"Ochroniarz 2. Wilk" Meg Adams

 "Ochroniarz 2. Wilk" Meg Adams, Wyd. Niezwykłe, Str. 271


Meg Adams powraca z historią ze świata bohaterów bestsellerowego Ochroniarza!


Przyznaję, że trochę obawiałam się tej historii. Nie byłam przekonana czy potrzebujemy kontynuacji książki, która otrzymała swoje konkretne zakończenie. Dałam jednak szansę autorce i z ciekawości zabrałam się za kontynuację, która jednak okazała się sympatyczną lekturą na leniwe popołudnie.

Na całe szczęście autorka nie próbowała na siłę ciągnąć historii poznanych wcześniej Leny oraz Nikolaja a sięgnęła po nową parę bohaterów. Tym samym stworzyła odrębną opowieść, którą możecie czytać z niekoniecznie zachowaną chronologią, chociaż pojawiają się pewne kluczowe odniesienia do tego co działo się wcześniej.

Tym razem na pierwszym planie pojawia się Konrad Wilk oraz Inés Aguilar choć nie możemy zapomnieć również o występującej już w pierwszym tomie Poli Werner. Pola to przyjaciółka Leny i aktualny obiekt westchnień ochroniarza prowadzącego agencję razem z przyjaciółmi do czasu, gdy dziewczyna angażuje się w niebezpieczny projekt i traci życie. On chce dowiedzieć się wszystkiego o śmierci ukochanej, Inés wydaje się nieświadomie w to wszystko zaangażowana i chcąc nie chcąc ta dwójka zbliża się do siebie. Tylko czy to na pewno odpowiedni moment na nowe uczucie?

Miło było wrócić do świata ochroniarzy i ponownie stawić czoła zagrażającym życiu problemom. Podoba mi się kreacja bohaterów, którzy nigdy nie osiadają na laurach i zawsze walczą do końca o swoje, chociaż prawdę mówiąc wcześniejsze wydarzenia bardziej skupiły na sobie moją uwagę. Myślę, że wszystkiemu jest tutaj winna Pola, którą bardzo polubiłam i którą widziałam już u boku Konrada, więc ciężko było mi się przestawić, ale nie zmienia to faktu, że lektura dorównała poprzedniczce pod względem intensywnych wydarzeń czy romantycznych scen.

"Ochroniarz 2. Wilk" budzi wiele emocji. Z jednej strony kibicuje się nowym bohaterom, z drugiej wspomina się to co działo się wcześniej. To lektura dedykowana romantycznym duszom, która opowiada o utraconej miłości, drugich szansach oraz przygodzie pełnej niebezpieczeństw. Na jaw wyjdą pewne tajemnice, które czytelnik chętnie, wraz z bohaterami, będzie analizował i rozwiązywał. 

1 komentarz: