sobota, 3 grudnia 2022

"Niebezpieczne pragnienia" J.T. Geissinger

"Niebezpieczne pragnienia" J.T. Geissinger, Tyt. oryg. Dangerous Desires, Wyd. Niezwykłe, Str. 280


Kontynuacja losów bohaterów z pierwszego tomu serii „Niebezpieczne piękno”.


Czasami myślę sobie, że w literaturze romantycznej wydarzyło się już wszystko i niewiele mnie może zaskoczyć a następnie trafiam na autorkę, która wywraca moje podejście do góry nogami. J.T. Geissinger zrywając z przyjętymi schematami tworzy powieści pikantne, pełne emocji i tak wciągające, że nie można się im oprzeć, więc sięgnięcie po kontynuacji serii Niebezpieczne piękno było dla mnie priorytetem.

Ponownie wkraczamy do niebezpiecznego świata pełnego napięć i nieoczekiwanych zwrotów akcji, z zapartym tchem obserwując kontynuację losów bohaterów. Zachowanie chronologii jest tutaj bardzo ważne, ponieważ drugi tom startuje w miejscu zakończenia pierwszej części a my ponownie witamy na scenie Evalinę oraz Nasira. Ich związek to burzliwa mieszanka skrajnych emocji oraz trudnych wyborów i chociaż ich droga ku szczęściu jest naprawdę tragiczna to czytelnik z zachwytem obserwuje wszystko co dzieje się w ich życiu. 

Niestety dwójka bohaterów nie mogła liczyć na szczęśliwe zakończenie. Eva z miłości pozwoliła odejść Nasirowi. Wiedziała, że to jedyne bezpieczne dla niego rozwiązanie. Sama natomiast wróciła do Dimitrija, który przez lata był dla niej największym tyranem. Jednak i tym razem to wszystko nie skończy się tak łatwo. Evalinę wpada bowiem w ręce kolejnego oprawcy a Nasir wyrusza jej tropem, by uratować ukochaną. Obydwoje będą musieli połączyć siły, by pokonać wszystkich wrogów, ale w walce o miłość wszystkie chwyty są dozwolone, więc muszą zwyciężyć. Prawda?

Drugi tom przygód bohaterów to porcja wielkiej, intensywnej przygody. Wiele się dzieje, dynamiczna akcja stawia na skrajne emocje a my ponownie drżymy o losy ulubionych postaci, ponieważ autorka nie zamierza ich oszczędzać. Kontynuacja nie zwalnia więc tempa, bawi się poziomem niebezpieczeństwa, pozwala nam złapać oddech, by za moment, z przytupem udowodnić, że zawsze powinniśmy być czujni. Dobrze wykreowane, w pełni wiarygodne sylwetki bohaterów już przy pierwszym tomie zjednały sobie moją sympatię a teraz, kiedy obserwowałam ich walkę o miłość, tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że J.T. Geissinger doskonale wie co robi.

"Niebezpieczne pragnienia" to pełna zachwycających scen akcja, w której wątek romantyczny odgrywa główną rolę. Niebezpieczny świat mafii oraz bezwzględnych, pozbawionych skrupułów mężczyzn nakręca lawinę emocji a my z zachwytem obserwujemy trudną drogę Avy oraz Nasira. W tle przewijają się dodatkowe motywy, autorka pokusiła się o sporą ilość zaskoczeń dzięki czemu po raz kolejny złożyła na nasze dłonie niebanalny romans, w którym wszystko może się wydarzyć. J.T. Geissinger jest niezawodna jeśli chodzi o żonglowanie uczuciami, tworzenie wielowymiarowych bohaterów czy pisanie dialogów, które po prostu ściskają serce.

2 komentarze:

  1. Tym razem to nie moje klimaty czytelnicze, ale najważniejsze, że Tobie się podobało.

    OdpowiedzUsuń
  2. I-sza część przeczytana, II-ga tez w planach :)

    OdpowiedzUsuń