czwartek, 1 grudnia 2022

"Rodzina Monet: Skarb" Weronika Marczak

"Rodzina Monet: Skarb" Weronika Marczak, Wyd. Muza, Str. 416


Zagubiona i odnaleziona jesteś jak skarb.


Na pierwszy rzut oka wydawało się, że to nie jest powieść dla mnie. Dopiero opis z okładki przekonał mnie do lektury a pierwsza strona dała do zrozumienia, że trafiłam idealnie. Nie spodziewałam się, że proza Weroniki Marczak tak bardzo przypadnie mi do gustu, szczególnie, że z podobnych młodzieżówek już dawno wyrosłam. A jednak "Rodzina Monet: Skarb" nie dzieli czytelników na wiek, ponieważ do każdego trafi na swój własny sposób. 

Weronika Marczak przeniosła się z Wattpada na wersję papierową i tym sposobem poszerzyła swoje grono odbiorców. Debiutancka powieść autorki niczym nie różni się od książek sprawdzonych autów, ponieważ styl stoi tutaj na wysokim poziomie, podobnie jak jakość wykonania, kreacja bohaterów czy niezbędne emocje. Fabuła od pierwszych stron bogata jest w atrakcje, więc to jedna z ciekawszych czytelniczych przygód jakie ostatnio zawitały na mojej półce. Pozostaję pod wrażeniem twórczości autorki i liczę, że nie każe nam długo czekać na kontynuację serii, która utrzymana jest w typie młodzieżowym, ale poruszana tematyka zaintryguje każdego kto zdecyduje się dać jej szansę.

Poznajemy losy Hailie, głównej bohaterki, która mając zaledwie piętnaście lat straciła swoją ukochaną mamę i babcię. Tragedia, która na nią spadła, zmusiła dziewczynę do zmiany miejsca i otoczenia a także poznania pięciu nastawionych do nowej sytuacji bardzo negatywnie braci. Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony dystansowali się od siostry jak tylko mogli, ale ich ewidentnie skrywana tajemnica zmotywowała Hailie do odkrycia prawdy. Czego się dowie? Jakie będą tego konsekwencje? O tym przekonacie się sami sięgając po pierwszy tom serii, który zostawia po sobie apetyt na więcej.

Książka ma swój urok, który przebija się przez tekst już od pierwszego rozdziału. Czytelnik otrzymuje nie tylko poczucie, że na każdym kroku może wydarzyć się coś niemożliwego, ale i wstęp do analizy bardzo nietypowych, charyzmatycznych postaci. Główna bohaterka to silna i przekonana o swojej wartości dziewczyna, którą śmiało można stawiać sobie jako wzór do naśladowania, ale to jej nowo poznani bracia stanowią największy kąsek. Każdy jest inny, każdy ma coś do powiedzenia i obserwując ich zachowania czułam się w pełni zaangażowana w śledztwo, które idealnie łączyło się z innymi pobocznymi wątkami. Poznajemy bowiem nowe życie Hailie, trzymamy kciuki za to, by odnalazła się w nowej szkole, nawiązujemy przyjaźnie, gdzieś na drugim planie majaczy wątek romantyczny - akcja więc po brzegi wypełniona jest historią, która ma w sobie wszystko co najlepsze.

"Rodzina Monet: Skarb" to skarbnica wiedzy dla młodego czytelnika wchodzącego w dorosłe życie. Powieść ulokowana na motywach gatunku New Adult opowiada o samotności, braku zrozumienia i odrzuceniu. Zjednoczenie z główną bohaterką przychodzi od pierwszych stron a sama fabuła pochłonęła mnie bez reszty na tyle, że nie odłożyłam książki nim nie zamknęłam ostatniej strony, co uważam za najlepszą rekomendację. Doskonale napisana, w pełni przemyślana, lepsza i smaczniejsza ze strony na stronę. Najlepsze bestsellery czekają na Was w księgarni Taniaksiazka.pl.

2 komentarze: