środa, 30 listopada 2022

"Zgrany duet" Diana Palmer

"Zgrany duet" Diana Palmer, Tyt. oryg. Mercilles, Wyd. Harper Collins, Str. 320


Agent FBI Jon Blackhawk nie ma łatwego życia ze swoją asystentką.


Lekka, przyjemna propozycja romansu na leniwe popołudnie od sprawdzonej autorki to przepis na sukces. Diana Palmer zawsze angażuje się w swoje powieści oraz tworzy barwnych bohaterów, więc czas spędzony w towarzystwie jej twórczości nigdy nie bywa zmarnowany.

"Zgrany duet" to lektura o miłości, która musi radzić sobie z wieloma przeciwnościami. Czytamy o trudnych wyborach, zaskakujących zwrotach w akcji czy o łączeniu życia prywatnego z pracą, która powoli staje się pasją. Jednak najlepsze w tym wszystkim są kreacje bohaterów, które bez problemu możemy przełożyć na prawdziwe życie a które pokazują się nam z każdej możliwej strony, abyśmy jak najlepiej mogli ich zrozumieć, utożsamić się z nimi czy wyciągnąć wnioski z ich doświadczeń.

Joceline oraz Jon wydają się stać po dwóch przeciwnych stronach. On nie przepada za mówieniem o sobie woli całkowicie pogrążyć się w pracy. Ona jest otwarta na świat, wesoła i pełna pozytywnej energii. W pracy stanowią niezastąpiony duet, ale na prywatnej stopie często dochodzi do konfrontacji. Jednak nie od dziś mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, prawda? Upływa czas a bohaterowie zaczynają dostrzegać, że wcale nie są sobie tak obojętni jak uważali.

Doskonale bawiłam się o\podczas lektury, która okazała się niekoniecznie skomplikowana a jednak wciągająca i serwująca solidną porcję przygody. Dużo się działo, akcja utrzymana była na dynamicznym poziomie a my, mimo pełnego skupienia na wątku romantycznym, otrzymaliśmy również kilka pobocznych wydarzeń, które bardzo ładnie uzupełniły tło. Wszystko okazało się więc przepełnione pozytywnymi emocjami oraz nadzieją na lepsze jutro co zdecydowanie rozgrzało moje serce i sprawiło, że bardzo polubiłam bohaterów.

Niezwykle klimatyczna, charakterystyczna dla stylu Diany Palmer i po prostu umilająca leniwe popołudnie historia idealnie połączy się z kubkiem gorącej herbaty. Świat agentów FBI, niebezpieczeństwo połączone z prozą życia, rancza, kowboje i wielkie namiętności to coś co w "Zgranym duecie" odegra kluczową rolę i udowodni, że w dobrych rękach stanowi połączenie na pełną dobrych momentów opowieść.

2 komentarze:

  1. Ach te rancza i kowboje autorki. Niezapomniane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już nie sięgałam po twórczość tej autorki, więc może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń