poniedziałek, 6 lutego 2023

"SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia" Fearne Cotton

"SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia" Fearne Cotton, Wyd. Zysk i S-ka, Str. 280


Chcesz nauczyć się odczuwać radość z małych i prostych rzeczy?


Zazwyczaj nie sięgam po żadne poradniki a wręcz trzymam się od nich z daleka, ponieważ nie jestem przekonana co do skuteczności ich działania, ale tym razem skusił mnie tytuł oraz propozycja szczerego szczęścia. Kto z nas nie miałby ochoty wyczuć się radości z małych rzeczy? Zaintrygowana tytułem od Fearne Cotton dałam się porwać lekturze i muszę przyznać, że to było naprawdę dobre!

Lekcja życia zamknięta w niespełna trzystu stronach może wydawać się śmieszna i niekoniecznie pokrywająca się z realnym życiem, ale wszystko zależy od nastawienia. Warto przeczytać książkę z otwartym umysłem a wtedy zupełnie inaczej spojrzymy na jej przesłanie, ponieważ zamknięte są w niej lekcje, które śmiało możemy wcielać w życie każdego dnia i próbować zupełnie inaczej patrzeć na świat.

Pęd życia, mnogość obowiązków oraz brak czasu na chwile poświęcone wyłącznie samemu sobie zmniejsza nasze poczucie szczęścia oraz wewnętrznej równowagi. Pomóc wówczas może książka od Cotton, która pokazuje jak małymi krokami podążać w drodze do celu i uczyć się czerpać radość z małych, dotychczas nieważnych dla nas rzeczy czy chwil.

Autorka na bazie własnych doświadczeń składa na nasze dłonie lekcje, które warto przekazywać dalej. Na początku byłam dość sceptycznie nastawiona, ale świeżo po lekturze śmiało mogę napisać: długopisy w dłoń i czas na interakcję z książką! Wewnątrz czekają na nas bowiem pisemne ćwiczenia, które zmuszają do myślenia a tym samym i do konfrontacji z naszym smutkiem, który najwyższy czas raz na zawsze przegonić w niepamięć.

"SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia" może budzić zastanowienie czy to na pewno skuteczna lektura, ale wszystkich niedowiarków zapraszam do przeczytania oraz stawienia czoła ćwiczeniom zadanym nam przez Fearne Cotton. Gwarantuję Wam, że autorka rozjaśnia myśli, pokazuje co naprawdę powinno liczyć się w życiu i nie robi tego w sposób nachalny a za to zaskakująco oczywisty. Uważam, że to obowiązkowa lektura dla każdego, żeby się sprawdzić i ocenić swój stan ducha.

3 komentarze: