niedziela, 19 marca 2023

"Bezwzględne pragnienia" J.T. Geissinger

"Bezwzględne pragnienia" J.T. Geissinger, Tyt. oryg. Carnal Urges, Wyd. Niezwykłe, Str. 373


Świat gangsterów w charakterystycznym, humorystycznym stylu J.T. Geissinger!


W pierwszym tomie poznaliśmy losy Natalie Peterson, dziś skupiamy się na przygodach jej przyjaciółki Sloane Keller. Wydaje się, że akcja się zagęszcza a bohaterowie mają jeszcze więcej przeszkód do pokonania, więc czystą przyjemnością jest czytanie serii, która dynamicznie zmienia się wraz z oczekiwaniami czytelnika.

Zaletą twórczości J.T. Geissinger jest jej charakterystyczny styl oraz niesłabnący humor. Autorka wkłada wiele w dynamiczne, płynne dialogi oraz pokazuje, że w bohaterach jest coś więcej niż próżne poczucie samouwielbienia. Bawimy się więc rewelacyjnie mimo wiszącego w powietrzu mroku oraz niebezpieczeństwa, ponieważ momenty lęku przed tym co wydarzy się na kolejnym zakręcie równoważy cięty język bohaterów. Do tego warto dorzucić wzmiankę o emocjach, których autorka ani przez chwilę nam nie szczędzi i otrzymujemy fabułę dla wszystkich romantyczek poszukujących mocniejszych wrażeń.

Obudziła się w obcym sobie miejscu, mając u boku jedynie mężczyznę odpowiadającego za jej porwanie. Dowiedziała się jednak, że nie obyło się bez walki i nawet nieprzytomna potrafiła złamać nos przeciwnikowi. Niestety im więcej wspomnień się pojawia, tym trudniej zrozumieć Sloane do czego to wszystko zmierza i dlaczego Declan O’Donnell ją uwięził. Czy to możliwe, że właśnie ona odpowiada za rozpoczęcie mafijnej wojny?

Przyznaję, że podczas lektury bawiłam się lepiej niż przy czytaniu pierwszego tomu, który przypadł mi do gustu. Dużo ciętych ripost i dobra zabawa przeplatały się z mafijnymi porachunkami oraz problemami, które miały swoje miejsce jeszcze w przeszłości. Rodzinne sekrety, tajemnice oraz wszechobecne niedomówienia połączyły dwójkę różnych bohaterów stanowiących mieszankę wybuchową. On chciał za wszelką cenę udowodnić jej winę, ona nie dała się złamać i tak powstał płomienny romans pełen przepychanek mówiący o tym, że pozory częstą są mylne a my nie odpowiadamy za błędy innych ludzi, nawet jeśli jesteśmy z nimi spokrewnieni. 

"Bezwzględne pragnienia" to dużo dobrej zabawy i charyzmatycznych bohaterów. Jeśli szukacie historii, która Was wciągnie i zaangażuje - oto i ona. Książkę można czytać bez znajomości pierwszego tomu a towarzyszące emocje nie cichną nawet po zamknięciu ostatniej strony. J.T. Geissinger pisze z pazurem i pomysłem co przekłada się na przygodę i pomysłowość, więc nie można tego przegapić. 

2 komentarze: