środa, 22 marca 2023

"Foul Lady Fortune. Nikczemna Fortuna" Chloe Gong

"Foul Lady Fortune. Nikczemna Fortuna" Chloe Gong, Tyt. oryg. Foul Lady Fortune, Wyd. Jaguar, Str. 592


Pierwsza część nowej fascynującej dylogii, w której będziemy śledzić losy niedopasowanej pary szpiegów udających małżeństwo, co ma ułatwić im rozwikłanie sprawy brutalnych morderstw w Szanghaju lat trzydziestych.


Poprzednia seria Chloe Gong bardzo przypadła mi do gustu, więc pełna nadziei zdecydowałam się na jej nową dylogię. Już sam fakt zamknięcia historii w zaledwie dwóch tomach mocno mnie do siebie przekonał, ponieważ lubię konkrety a nie rozwleczone fabuły. Jednak to zaleta ginąca w morzu innych, ponieważ cała historia jest imponującym przedstawieniem wydarzeń od których po prostu nie można się oderwać.

To powieść imponująca, przepełniona pasją i wielkim zaangażowaniem ze strony autorki. Przenosi nas w nowe miejsce, pobudza wyobraźnię i otwiera przed nami możliwości, które wydają się nie mieć końca. Pisana bardzo obrazowym stylem przykłada równą wagę do opisów (w żadnym wypadku nie mączących) oraz dialogów, które wiele mówią nam o charyzmatycznych postaciach. Bohaterowie wiodą tutaj bowiem prym a bez nich cała fabuła na pewno nie byłaby taka sama, ponieważ mają w sobie odwagę, determinację a także nieodkryte w pełni mocne, które pchają ich wprost ku wielkiej przygodzie. 

Rosalind Lang sporo przeszła. Cztery lata temu omal nie zginęła a jednak wyszła cało z opresji i w dodatku zyskała pewne nietypowe właściwości. Pomagają jej one w pracy na rzecz kraju, ponieważ Rosalind jest etatowym zabójcom. Jednak wszystko się komplikuje, gdy Cesarska Armia Japońska rozpoczyna inwazję na Chiny a dziewczyna zostaje oddelegowana do odnalezienia terrorystów. Czy pod przykrywką żony szpiega nacjonalistów uda jej się zrealizować założone cele?

Fabuła bogata w wątki, zaskoczenia i niezbędne zamieszanie otwiera przed czytelnikiem szereg możliwości, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dwójka szpiegów wyrusza na samobójczą misję, angażuje w to politykę, morderstwa i sprawy sercowe, więc mieszanka jest naprawdę wybuchowa. A jednak nie czułam się zagubiona czy niedoinformowana, ponieważ autorka bardzo zmyślnie to wszystko poprowadziła, doprawiając całość oczywiście ogromną dawką emocji. Bawiłam się więc lepiej niż dobrze a obserwowanie zmagań bohaterów było sporym wyzwaniem, ponieważ obydwoje nie osiadali na laurach, tylko zmieniali się wraz z pojawianiem się nowych przeszkód.

"Foul Lady Fortune. Nikczemna Fortuna" to Szanghaj lat 30., imponujące wydarzenia, misterna fabuła a także akcja od której nie można się oderwać. To także bohaterowie, których charyzma będzie znana wielu oraz emocje napędzające kolejne wydarzenia. Chloe Gong ponownie pokazała się od najlepszej strony serwując mi przygodę, którą żyłam przez kilka cudownych wieczorów, więc nie pozostaje mi nic innego jak z zapartym tchem oczekiwań finału tej imponującej dylogii. 

3 komentarze:

  1. Szanghaj lat 30. to brzmi bardzo ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam poprzednią serię tej autorki, po tę planuję sięgnąć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę przyznać, że widziałam zapowiedź tej książki i już jestem nią zaintrygowana, a po Twojej recenzji nabrałam na nią jeszcze większej chęci.

    OdpowiedzUsuń