sobota, 9 grudnia 2023

"Atypowy" Anna Mucha

"Atypowy" Anna Mucha, Wyd. Novae Res, Str. 258

 

Gorąca opowieść o miłości w rytmie hip-hopu.

 

Muzyka łagodzi obyczaje i jak się okazuje łączy ludzi, którzy na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak wspólnie usłyszane melodie potrafią zmienić bieg dwóch odmiennych dróg.

Nie ma konkretnych reguł ustalających kiedy należy dokonać zmian w swoim życiu. Są one potrzebne, aby świeżym okiem spojrzeć na niektóre sprawy, ale często niechciane, poneiważ psują pewien przyjęty ład. Przekonała się o tym główna bohaterka powieści, która poprowadziła nas swoją nową, choć nie pozbawioną zakrętów drogą.

Ania rozstała się z chłopakiem po sześciu latach. Była pewna, że zawalił się jej świat. To co tak skrupulatnie budowane rozwiało się niczym domek z kart. Na szczęście miała u swojego boku Patrycję, oddaną przyjaciółkę, która nie pozwoliła zatopić się jej w nowych falach smutku. Zabrała Anię na koncert podczas którego poznały Atypowego, muzyka z niezwykle czarującą osobowością. Zauroczeni sobą postawili na szybki rozwój relacji. Nie mieli nic do stracenia. Jednak mimo wielkiego szczęścia szybko okazało się, że jedno z nich skrywa mroczne sekrety.

Oto książka idealna dla romantyczek. Anna Mucha prowadzi nas przez świat ludzkich pragnień, pokazuje odwagę ukrytą w bohaterach a także pozwala zobaczyć lęki z jakimi mierzą się na co dzień.Ania musiała odbudować swój świat od nowa, straciła stabilność i możliwe, że właśnie przez to zdecydowała się na tak szybki skok w nowe uczucie. Atypowy natomiast okazał się jeszcze bardziej rozbudowaną postacią, tajemniczy i nieszablonowy, wymykał się wszelkim podejrzeniom. Autorka pokusiła się o wprowadzenie do fabuły odpowiedniego klimatu, wzbudziła fale skrywanymi sekretami i testowała swoich bohaterów ponad przeciętność.

"Atypowy" jest powieścią kierującą się konkretnymi wartościami.Czytamy nie tylko o dwójce zakochany w w sobie postaci, ale i o lękach z jakimi mierzą się każdego dnia. Przyszłość, która daje o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie nadaje książce idealny wydźwięk. Odrywa myśli od szarej codzienności, angażuje i zaskakuje silnymi emocjami. Tak ciekawa, że właściwie nieodkładana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz