czwartek, 7 grudnia 2023

"Serce Noelle" Katarzyna Bester

 "Serce Noelle" Katarzyna Bester, Wyd. Amare, Str. 330

 

Czy relacja z Mattem jest w stanie przetrwać, gdy w końcu wyjawią sobie najgłębiej skrywane sekrety?

 

Wydaje się, że gwiazdkową porą wszystkie troski nabierają rozpędu. Jedni cieszą się klimatem świąt, inni mierzą się w prywatnymi problemami. Jak więc pomóc tym, którzy zagubili szczęście? W końcu każdy na nie zasługuje, szczególnie w Boże Narodzenie.

Niezawodna Katarzyna Bester ponownie serwuje nam powieść pełną emocjonalnych atrakcji. Nastawiona na nostalgiczny wydźwięk a jednak niosąca pewną dozę nadziei, pozwala czytać między wierszami a także wyciągać wnioski z bardzo trafnych przemyśleń głównej bohaterki. Utrzymana w tonie lektury obyczajowej nie zapomina o miłości, która jest tutaj przedstawiona bardzo racjonalnie (doceniam!), ale i optymistycznie, pokazując, że mimo różnych problemów obecność drugiego człowieka w naszym życiu jest bardzo ważna.

Noelle prowadziła w Londynie niewielką cukiernię współpracując z przyjaciółką. Unoszący się w powietrzu zapach przyciągał do siebie wyjątkowych klientów. I chociaż dziewczyna spełniła swoje marzenie, nie czuła się do końca szczęśliwa. Czuła, że w jej życiu nie wszystkie sprawy zostały zamknięte a w dodatku trudno było jej prowadzić sobie z emocjami wobec Matta, pobliskiego restauratora. Byli dla siebie serdecznymi przyjaciółmi, choć on zdecydowanie liczy na coś więcej. Tylko jak poddać się chwili, gdy rozum nakazuje myśleć jasno i do miłości podchodzić z dystansem?

Nie ma w tej fabule ani grama przekłamania a wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Losy głównej bohaterki nie są nam obce, ponieważ bez problemu potrafimy postawić się na jej miejscu. A miłość? Ona jest dodatkiem do prozy życia. Wydaje się, że dla Noelle jedynie chłodna kalkulacja pozwoli osiągnąć spełnienie, ale nie ma w tym nic bardziej mylnego. Każdy chce być szczęśliwy, spełniony i bezpieczny, najczęściej na własnych warunkach, ale czasami trzeba postarać się o to wbrew zdrowemu rozsądkowi. 

"Serce Noelle" to nastrojowa lektura idealna na popołudniowy relaks. Niby prosta w przesłaniu, a jednak pozwalająca czytać między wierszami. Klimat świąt stanowi tło dla wartości o których nigdy nie powinniśmy zapominać a bezwarunkowa przyjaźń czy miłość powoli kikująca ze szczerej przyjaźni nadadzą bieg wydarzeniom i rozgrzeją serca w zimne, mroźne, grudniowe popołudnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz