piątek, 24 lipca 2015

Deutsch Aktuell 71/2015

Kolejny numer jednego z moich ulubionych magazynów i kolejna porcja dobrej zabawy. Jesteście ciekawi?

W tym numerze świat języka niemieckiego wprowadza nas do przeglądu kulturowego z filmem "Frau Muller muss weg", książką "Die Seiten der Welt" autorstwa Kai Meyer oraz muzyką Frei.Wild. Dałam namówić się na każdą z propozycji i co zaskakujące - jak nigdy - nawet niemiecka muzyka znalazła u mnie uznanie. 

Na następnych stronach przywitał mnie obowiązkowy kalendarz z nadchodzącymi wydarzeniami, o których warto pamiętać. Nie zabrakło jednocześnie niemieckiego humoru, który czasami przyprawia o szok i zdziwienie ;)

Dla chętnych ważnych informacji w magazynie pojawił się artykuł na temat Władysława Bartoszewskiego, który trochę rozjaśnia w głowie i przywołuje pamięć do rozsądku.

Gdyby ktoś z Was byłby chętny przeczytać artykuł o nadzwyczajnej kobiecie - świat Edith Stein stanie przed Wami otworem.

Niemieckie wakacje, zabawy i czas przemyśleń? Jak najbardziej! Może i Was skusi artykuł na temat tego co kryje się w Niemczech dla odwiedzających. Dodatkowo osobny artykuł został poświęcony konfrontacji Polski z Niemcami, kto nie jest ciekawy?

Największe zainteresowanie wzbudził we mnie artykuł o psach, które wyczuwają choroby! Niepozorny psiak jest w stanie uratować życie właścicielowi, czy to nie wspaniałe? 

Ponadto w magazynie znajdziecie jeszcze wiele ciekawych artykułów. Pamiętajcie, każdy znajdzie coś dla siebie. To jak? Kto jest chętny?

1 komentarz: