sobota, 11 czerwca 2016

English matters # 58 | Deutsch aktuell #76

Tym razem nie książka zawróciła mi w głowie, a magazyn zajął mój czas. Co dziwne, bo nie sięgam po żadne papierowe wydania pism plotkarskich czy jakichkolwiek innych gazet. A jednak te z serii Wydawnictwa Colorfulmedia zawsze dostarczają mi wiele przyjemności. Dlaczego? Przede wszystkim przez to, że są mądre i uczące.


Co czeka na Was w najnowszym numerze Deutsch aktuell?

Historia Jana Frodeno - wielkiej gwiazdy triatlonu, która reprezentuje sobą wszytskie wartości potrzebne do spełnienia marzeń. Historia Karla Dedeciusa - nie tylko współczesne osobowości warte są poznania. Oto historia człowieka, który poznał smak wojny.

Razem z nowym egzemplarzem odwiedzicie Bremen, poznacie historie znamienitych i cenionych osobowości, poznacie życie zwykłych ludzi i na moment wejdziecie do świata zwierząt. Bo tak jak zawsze - w magazynie pojawiają się artykuły dla każdego, by absolutnie nikt nie poczuł się pominięty.


Tym razem mam dla Was również ciekawostki z English matters, ponieważ postanowiłam skusić się również na angielską wersję wydania.

Angielskie wydanie to również mnóstwo różnorodnych artykułów dla każdego. Tym razem pojawiły się historie zwykłych ludzi: młodzieży, która zapomniana ucieka w swój świat. Ale nie zapomniano również o gwiazdach z okładki - Emma Waston również prowadzi ciekawe życie. A co z innymi gwiazdami - dlaczego oddają swój majątek i co mogą dzięki temu zyskać? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym numerze English matters.

Dla wszystkich czytelniczek na pewno gratką będzie artykuł na temat Zoe Sugg, w końcu jest nam dobrze znana, prawda? Ponadto mamy rok Szekspirowski, więc i ten temat nie został pominięty. Więc jak, zainteresowani? Naprawdę warto, szczególnie dla fanów literatury, bo w tym wydaniu naprawdę znajdziecie wiele artykułów dla siebie.

Zarówno DA jak i EM to magazyny, które uczą i kuszą nowinkami z zagranicy. Czy można chcieć czegoś więcej? Garść ploteczek, słowniczek tłumaczeń i nauka języka 0 idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi się rozwijać.

4 komentarze:

 1. Ostatnio zaczęłam czytać coraz więcej po angielsku ;) Fajnie, że są takie gazety, dzięki którym można szybko i w ciekawy sposób przyswoić wiedzę.

  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że są wydawane takie czasopisma. Można szlifować swój język i oczywiście poznać jakieś ploteczki czy ciekawostki na temat danego kraju ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie czytam English Matters :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem spasuje, gdyż nie lubię czytać obcojęzycznych magazynów.

  OdpowiedzUsuń