sobota, 30 marca 2019

"Cena pocałunku" Linda Kage

"Cena pocałunku" Linda Kage, Tyt. oryg. Price of a Kiss, Wyd. Niezwykłe, Str. 332

"Czasem ludzie czują potrzebę, by ranić innych tylko po to, żeby pokazać swoją władzę."

Świat zmienia się w momencie, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Gdy chcemy uciec od problemów, te podążają za nami. Podobnie jest z miłością, która - jak wiemy - ma największą siłę przebicia.

To pierwszy tom romantycznej serii spod pióra Lindy Kage, która przekona do siebie wszystkich fanów słodko-gorzkich powieści o miłości. Autorka pisze lekko, przyjemnie i skupia się mocno na portretach psychologicznych swoich bohaterów, dzięki czemu jej opowieść żyje na naszych oczach i nie możemy odebrać jej autentyczności. Wiarygodne wydarzenia, świadome decyzje, problemy i konsekwencje wyborów to motywy dające podparcie dla miłości, która z czasem zajmie pierwsze miejsce i powili będzie pięła się do góry, by z czasem udowodnić czytelnikom, że miłość - ta prawdziwa - zawsze odnajdzie swoje miejsce.

To opowieść dwóch zagubionych bohaterów, którzy zatracili się w życiu. Popełnili błędy, które srogo ich kosztowały. Mason Lowe poświęcił się dla rodziny zapominając o swoim dobru. Myślał, że jest na świecie sam w swoim bólu do czasu, gdy spotkał Reese. Dziewczyna żyje pod innym nazwiskiem, z dala od rodzinnego domu, bojąc się każdego dnia. Wciąż pamięta swojego chłopaka, kata który niemal ją zabił, gdy chciała się z nim rozstać. Wydawać by się mogło, że te dwie stracone dusze nie mają już dla siebie ratunku. Jednak gdy spotykają siebie nawzajem rodzi się coś wyjątkowego - wzajemne zrozumienie, które chwyta za serce.

Przebywanie w towarzystwie tej dwójki nie jest łatwe. Autorka zrzuciła na ich barki wielkie problemy, bolesne wspomnienia i jeszcze gorsze doświadczenia. Ich traumatyczna przeszłość mocno rzutowała na aktualne życie, więc nic dziwnego że bali się zaufać lub otworzyć na drugą osobę. Mimo wszystko próbowali i właśnie za to ich polubiłam - jego za bycie wspaniałym chłopakiem, który nigdy nie zawodzi, ją za siłę i waleczność. Najpierw z rosnącym zaciekawieniem poznałam ich historię, później kibicowałam ile sił, ponieważ zasłużyli na to by w końcu odnaleźć szczęście.

Fabuła jest słodka i delikatna mimo dramatycznych wydarzeń, niesie ze sobą pokrzepienie. Autorka dorównała swojej historii pisząc subtelnie, by ustąpić miejsca wyjątkowej kreacji bohaterów. Na podstawie ich życia można dostrzec mnóstwo ponadczasowych mądrości - o wartości rodziny, przyjaźni, miłości oraz o tym, by nigdy, przenigdy się nie poddawać. Pokochałam Reese i Masona razem oraz z osobna, towarzyszyłam im w codziennym życiu a to doświadczenia nie zamieniłabym za nic.

"Cena pocałunku" wywróci Wasz świat do góry nogami. Przynajmniej mam taką nadzieję, ponieważ ze mną tak właśnie się stało. Okazało się, że to te delikatne, niepozorne lektury zmieniają nas najbardziej. Piękna, poruszająca, wzruszająca powieść o dwójce zagubionych bohaterów trafiła prosto do mojego serca. Wierzyłam w każde słowo wypowiedziane przez bohaterów a także w każde emocje: od śmiechu po łzy, od chemii wyczuwalnej pomiędzy Reese i Masonem po wspaniałe zakończenie. Czułam tą powieść całą sobą i liczę na to, że i Wy docenicie wspaniałą pracę Lindy Kage.

7 komentarzy:

 1. Brzmi naprawdę ciekawie. Dopisuję ten tytuł do mojej listy. Nie wiem kiedy przeczytam te wszystkie książki. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zachęcająco piszesz o tej książce. Mam na nią ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powinnam przestać wchodzić na Twojego bloga, ponieważ potrafisz mnie przekonać do większości recenzowanych przez Ciebie książek.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż takie zrobiła na Tobie wrażenie? W takim razie już nie mogę się jej doczekać. Mam ją już w domu i niedługo się za nią zabieram.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka już czeka na swój czas w mojej biblioteczne. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuję, że to nie mój gatunek ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń