sobota, 30 marca 2019

"Zostań ze mną" Robert Kornacki, Lidia Liszewska

"Zostań ze mną" Robert Kornacki, Lidia Liszewska, Wyd. Czwarta Strona, Str. 336

"Zaskakujące, jak wiele rzeczy dzieje się przypadkiem i jak wielką moc mają słowa. Pisane i wypowiadane, kreślone na papierze i rzucane w powietrze."

Miłość pełna namiętności, zaskoczeń i emocji. Wstrząsające uczucie, które narodziło się znienacka. Czy historia dwójki zagubionych bohaterów doczekała się szczęśliwego zakończenia?

Seria duetu autorskiego doczekała się już trzeciego tomu i na pewno fani poprzednich książek nie mogą już doczekać się lektury. Wcale się nie dziwię! Sama z wytęsknieniem czekałam na ciąg dalszy losów bohaterów, którzy towarzyszyli mi przez wiele licznych stron i zauroczyli swoją opowieścią. Trzymałam za nich kciuki a los wciąż płatając figle nie pozwalał im  ani tym bardziej czytelnikowi na chwilę wytchnienia. Dlatego z dniem pierwszej zapowiedzi już wiedziałam, że to lektura którą będę musiała przeczytać w pierwszej kolejności. Zdecydowałam się i... ponownie nie zawiodłam!

Jeśli nie czytaliście wcześniejszych tomów - najpierw odsyłam do nadrobienia zaległości. To historia ciągnąca się jednym torem, więc ani rusz bez znajomości poprzednich wydarzeń, ponieważ nie tylko popsujecie sobie radość czytania, ale i nie odnajdziecie się w fabule. A chodzi właśnie o to, by od samego początku przyjrzeć się dynamicznie rozwijającemu się związkowi głównych bohaterów, obserwować ich wzloty i upadki, patrzeć na niepewne kroki oraz odczuwać na własnej skórze nieśmiałe próby wyznania emocji, których w tek powieści jest mnóstwo! Trzeci tom w żaden sposób nie odbiega od poprzednich dorównując zaangażowaniu i dopracowaniu oraz dodając coś jeszcze: finał wywracający wszystko do góry nogami.

W fabule powracamy do losów Matyldy i Kosmy. Wydawać by się mogło, że w końcu odnaleźli upragnione szczęście. Pośród mazurskiej natury żyją spokojnie wraz z córkami. Zajmują się także biznesem, który miał być nowatorską formą rozwoju. Jednak na pewien czas los ich rozdziela. Matylda wyjeżdża do Włoch zostawiając Kosmę z ich córeczkami. Wciąż piszę do siebie wspaniałe listy, od których przecież wszystko się zaczęło. Ale czy to wystarczy, gdy Kosma spotka kobietę, która przed laty była dla niego ważna? Czy piękne słowa przekonają o potędze miłości?

Autorzy dobrali się idealnie. Ich wspólne połączenie stylów zaowocowało mocnym odbiciem w fabule pewności siebie, dopracowania detali oraz ujęcia wszystkich, nawet najdrobniejszych emocji. To właśnie te ostanie najbardziej przypadły mi do gustu, ponieważ nie mogłam przestać zachwycać się losami bohaterów oraz słowami zamkniętymi w cudownych dialogach czy opisach. Jednak nie oszukujmy się - nie byłoby tego wszystkiego bez Matyldy i Kosmy, czyli dwóch dojrzałych osobowości, których losy są tak bliskie nam, czytelnikom, że nie możemy zastanawiać się co by było, gdybyśmy znaleźli się na ich miejscu.

To piękna, wzruszająca, ujmująca historia o miłości, która burzy wszelkie mury. Nawiązując do wspaniałej tradycji pisania listów pokazuje, że w tym świecie nie liczy się coś więcej niż pęd za nieuchwytnym i technologia. "Zostań ze mną" zaskakuje, dokładnie tak jak poprzednie części. I nie pozostawia wątpliwości, że los bohaterów już zawsze będzie narażony na ciężkie próby. Czy uda im się stawić czoła wyzwaniu? Czy razem pokonają wszystkie przeciwności? O tym musicie przekonać się sami, ale możecie mi wierzyć - nie będziecie żałować. 


6 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa pracy twórczej tego duetu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Dam tej serii szansę w odpowiednim czasie ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w domu pierwszy tom tej serii, ale jeszcze go nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie mam ostatnimi czasy chęci na historie miłosne... Ale może kiedyś czemu nie? :) Lubię ujmujące książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie książki. Jestem ogromnie ciekawa czy ta wzruszyłaby także i mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam na razie ochoty na tego typu książki, ale może za parę miesiący.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń