czwartek, 14 marca 2019

"Story of Bad Boys 4" Mathilde Aloha

"Story of Bad Boys 4" Mathilde Aloha, Tyt. oryg. Another Story of Bad Boys, Wyd. Feeria, Str. 330 

"Bojąc się, nie unikniesz niebezpieczeństwa."

Czasami nawet miłość nie wystarczy, by pozwolić trwać związkowi. Czasami życie stawia nas w zupełnie nowej roli. Czy warto walczyć o to co daje nam szczęście?

Mathilde Aloha napisała słodką historię dla młodzieży, w której miłość odgrywa pierwsze skrzypce. Pozwoliła nam śledzić losy bohaterów pokazując ich trudną walkę, którą przeszli by być szczęśliwi. Dziś powraca z kontynuacją losów Lili i Camerona. Czym zaskoczy nas tym razem? Jakie przeciwności napotkają bohaterowie? Czy wciąż pozostaną silni i pewni swego?

Lili i Cameron to bohaterowie, którzy bardzo dobrze do siebie pasują. Są podobni do siebie w każdym detalu i chociaż początkowo ich relacja nie przypominała przyjacielskiej, szybko wyszło na jaw, że wspólne życie jest im pisane. To miłe kreacje ludzi podobnych do nas - popełniających błędy, wybierający złe drogi. I właśnie na tym opiera się historia ich życia, którą tworzy autorka. Na błędach przeszłości i teraźniejszości, która kształtuje ich w dalszej drodze a nam, czytelnikom, pozwala spojrzeć na ich związek z perspektywy tego co już wiemy oraz tego co dopiero przed nami.

To bardzo lekka historia, właściwie zupełnie niezobowiązująca. Chociaż pojawiają się w niej dramaty wieku dorastania, pierwsze dorosłe problemy, to nie są ujęte w sposób, który wymusza na nas zły wzruszenia. Chociaż emocji nie brakuje są one bliższe ciekawości i sympatii niż mrokowi, który kryje się gdzieś bardzo głęboko na tle fabuły. Więcej jest tutaj indywidualnych problemów oraz nawiązań do rodziny i przyjaźni, do miłości która może namieszać nawet w najszczęśliwszym związku. Swobodnie i bez zobowiązań możemy śledzić kolejne perypetie bohaterów.

A nie są one spokojne. W życiu Lili wciąż panuje burza, która przemeblowuje jej świat. Miłość, która miała być pewna i ta jedyna nagle staje pod znakiem zapytania. W końcu nigdy nie jest łatwo wybrać, prawda? W dodatku Cameron skrywa sekret, który wychodzi na jaw. Przyjaciele także nie są jej bliscy, gdy okazuje się, że byli jej nie przychylni. Dziewczyna ponownie będzie musiała stawić czoła przeciwnością, by zdecydować czy jej związek ma jeszcze szansę na przetrwanie.

"Story of Bad Boys 4" to właściwie dodatek do serii, który możecie przeczytać jako fani losów Lili i Camerona. Chociaż cykl należy czytać w porządku chronologicznym niekoniecznie przekonuje mnie ciągnięcie go w nieskończoność. Wolałabym zamknięcie jej w trylogii, jednak nie żałuję wyboru lektury. Ponownie miło bawiłam się w towarzystwie sympatycznych bohaterów i zaangażowałam w ich problemy. Jak więc zakończy się miłość, która miała trwać wiecznie? Przekonajcie się sami! 

4 komentarze:

 1. Nie czytałam jeszcze tej serii. Wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej serii, a nawet więcej posiadam pierwszą część tylko, że jakoś cały czas odkładam ją na bok. Może w końcu się skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam chyba na razie ochoty zaczynać os pierwszego tomu czytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ją w domu, choć trochę się jej obawiam. Z jednej strony chcę dokończyć serię, z drugiej już nieco męczy mnie ta ciągnięcie jej na siłę.

  OdpowiedzUsuń