sobota, 10 kwietnia 2021

"Taką, jaka jesteś" Klaudia Bianek

 "Taką, jaka jesteś" Klaudia Bianek, Wyd. Czwarta Strona, Str. 336
 

Pozwól mu pokochać Cię taką, jaka jesteś.

Klaudia Bianek powraca z kolejną odsłoną swojego emocjonalnego, życiowego cyklu. Czy losy bohaterów o których pisze w końcu wkroczą na szczęśliwą drogę? Czy dowiemy się jakie ostatecznie wybory zostaną podjęte?

To już trzeci tom w serii, którą musicie czytać od samego początku. Nie jest to cykl za każdym razem opowiadający o innych bohaterach a zabudowana na całości historii Elizy i Filipa. Jeśli chcecie zatem wiedzieć co działo się na początku, jak to wszystko się zaczęło i nie pogubić się sięgając po "Taką, jaką jesteś" polecam zacząć od pierwszego tomu tej obyczajowej serii. Gwarantuję jednak, że nie będziecie rozczarowani.

W tej części ponownie zaglądamy do Elizy i Filipa. Chociaż są w sobie zakochani do szaleństwa, życie było dla nich pełne trudnych niespodzianek i ciężkich decyzji. Mają w sobie jednak wiarę, że wszystko w końcu dobrze się ułoży i to również motywuje czytelnika do spojrzenia na własne życie z dystansu. Ta dwójka bohaterów wykreowana na ludzi takich jak my, naszych przyjaciół, sąsiadów czy znajomych z pracy jest idealnym wzorem do przełożenia na prawdziwe życie, ponieważ ani przez moment nie wydają się przekłamani czy nierzeczywiści.

Autorka pisze swoją serię od samego początku poprzez lawinę sprzecznych emocji. Żyjemy losami bohaterów, ponieważ inaczej się nie da - ich wybory i decyzje wpływają na nas bardzo emocjonalnie, trafiają prosto do serca czytelnika i pozostają na długi czas. Ponadto Klaudia Bianek nie bazuje na jednym motywie, wplata do swojej historii wiele pobocznych opowieści, w tym problemy rodzinne Elizy, kłótnie jej najbliższych, problemy z porozumieniem czy brak akceptacji lub wybaczenia. W tym wszystkim oczywiście znalazło się miejsce na miłość, szczęście czy poczucie bezpieczeństwa, ale to dopiero przychodzi z czasem, ponieważ tak jak w prawdziwym życiu, bohaterowie muszą stawiać czoła licznym przeciwnością.

"Taką, jaka jesteś" to piękna, ciepła, serdeczna opowieść o życiu jakie nas otacza. Wciąga od pierwszej strony i ani przez moment nie pozostawia czytelnika obojętnego na losy bohaterów. Po finale wnioskuję, że autorka zamyka swoją serię i kończy na trylogii z czego bardzo się cieszę, ponieważ lepszego rozwiązania nie mogłam sobie wyobrazić. Jeśli więc lubicie serie obyczajowe w których szczerość i życie odgrywają kluczową rolę - ogromnie Wam wszystkie trzy książki od Klaudii Bianek polecam.

7 komentarzy:

 1. Nie znam tej serii, ale może kiedyś uda mi się znaleźć czas, aby sięgnąć po pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam trochę wrażenie ze to książka jakich wiele teraz na polskim rynku. Przeczytałabym stanowczo coś bardziej... unikatowego. Trafiłaś w ostatnim czasie na taką książkę z naszego podwórka, która sprawiła, że padłaś z wrażenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Padłam może i nie, ale byłam pod ogromnym wrażeniem dwóch polskich książek w ostatnim czasie :) "Serca twego chłód" jako rewelacyjny kryminał i cudowna powieść obyczajowa, która dopiero będzie mieć premierę "Dziewczyna z fotografii". O nich na pewno będę długo pamiętać :)

   Usuń
 3. Od czasu do czasu mam ochotę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie przeczytałam poprzednich tomów. a od dawna je mam.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogła by być to fajna odskocznia od nieco bardziej wymagającej lektury.

  OdpowiedzUsuń