środa, 23 czerwca 2021

"Pułapka diabła" Sylwia Brataniec

 "Pułapka diabła" Sylwia Brataniec, Wyd. Niezwykłe, Str. 420

Kim są mordercy? I czy zespół rzeczywiście pozbył się wszystkich szpiegów?


Ależ ja czekałam na premierę tej powieści, jak dawno na żadną książkę! Sylwia Brataniec bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie pierwszą częścią swojej serii, zupełnie nie spodziewałam się, że będzie ona tak dynamiczna, intrygująca i zaskakująca niemalże na każdym kroku. Innymi słowy - to była piekielnie mocna, dobrze napisana historia, więc obok kontynuacji nie mogła przejść obojętnie.

Plusem twórczości Brataniec jest jej styl. Pisze lekko, ale dosadnie. Bawi się w szczegóły, ale mają one konkretne uzasadnienie w fabule. Nie ma więc przegadanych stron, nie ma nic nie znaczących faktów, ponieważ wszystko w tej książce ma swoje miejsce i nawet jeśli na początku czytelnikowi wydaje się, że jest inaczej, to im dalej w fabułę, tym wszystko mocniej się ze sobą łączy. 

Druga część jest ścisłą kontynuacją wydarzeń z poprzedniego tomu, więc między innymi dlatego tak bardzo wypatrywałam kontynuacji. Musiałam dowiedzieć się co dalej dzieje się z Anną i jak poradzi sobie ze wszystkim jej złamane serce. Mafia, mordercy, brudne porachunki i liczne sekrety to chleb powszedni w jej życiu, ale w tak niebezpiecznej sytuacji znalazła się pierwszy raz. Czy uda się jej wyjść z tego cało? Napięcie sięga zenitu, czytelnik z fascynacją śledzi losy bohaterki, którą uwielbia się od pierwszych stron a całość aż pęka od nagromadzonych emocji.

Skoro Anna trafiła w sam środek tej trudnej sytuacji przez źle ulokowane uczucia możemy mówić o powieści romantycznej? Nie do końca. Motyw romantyczny jest tutaj kluczowy i bez niego nie moglibyśmy iść dalej, ale na pierwszym planie przede wszystkim stoi świetnie skonstruowany thriller z odpowiednią atmosferą i dynamiką godną występujących tu pościgów czy prawdziwych niebezpieczeństw. Nie będę jednak opisywać Wam fabuły, nie zdradzę co wydarzyło się dalej. Dodam jedynie, że Rick z Danem porządnie namieszają a zagadka morderstwa stanie się dla wszystkich punktem przełomowym.

Drugi tom trzyma poziom a nawet podnosi poprzeczkę znacznie wyżej. "Pułapka diabła" wciąga w wir niebezpiecznych sytuacji, miłosnych uniesień oraz morza kłamstw, które są motorem napędowym dla całej tej historii. Czekałam z wielkimi nadziejami a Sylwia Brataniec wszystkie je wypełniła emocjami, wspaniałymi bohaterami oraz pędzącą na złamanie karku akcją od której nie sposób się oderwać. Jestem pod ogromnym wrażeniem po raz drugi!

6 komentarzy:

 1. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 2. No po takiej recenzji nie mogłabym nie przeczytać tej książki. Zacznę oczywiście od poprzedniej części. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poszukam tych książek w mojej bibliotece. Czy to będą tylko dwa tomy, czy jest (będzie) ich więcej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Najpierw muszę w końcu przeczytać pierwszy tom.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie też się bardzo podobało! O wiele bardziej niż pierwsza część, choć myślałam, że to niemożliwe ;)

  OdpowiedzUsuń