czwartek, 24 czerwca 2021

"Za każdą cenę" Robert Dugoni

"Za każdą cenę" Robert Dugoni, Tyt. oryg. A Steep Price, Wyd. Albatros, Str. 448

Autor bestsellerów "New York Timesa" Robert Dugoni powraca z klimatycznym kryminałem osadzonym wśród gęstych lasów Seattle… Czy jest lepsze miejsce, aby ukryć ciało?


Tajemnice, zaskoczenia, nieoczekiwane zwroty akcji oraz niebanalni bohaterowie to dopiero początek atrakcji jeśli chodzi o książki Roberta Dugoni, autora którego styl i wyobraźnia bardzo mi odpowiadają. Dlatego polecam Wam ogromnie całą jego serię z naciskiem na najnowszy tom, czyli "Za każdą cenę".

To co cenię sobie najbardziej w twórczości autora to jego styl. Jest dość oryginalny, może trochę nietypowy, więc na początku może być mało przekonujący, ale wierzcie mi na słowo - im dalej w fabułę tym bardziej docenia się jego sposób myślenia. Dzięki temu jego seria jest oryginalna oraz - jak na rasowe kryminały przystało - opatrzona niesłychanie dobrym klimatem, który nieustannie podsyca ciekawość czytelnika.

Serię z detektyw Tracy Crosswhite możecie czytać dowolnie, albo z zachowaniem chronologii, albo nie. Wszystkie książki łączy jedynie ta bohaterka, więc jeśli jesteście ciekawi niuansów z jej prywatnego życia to warto zacząć od początku. W innym przypadku, gdy wolicie skupić się na samym śledztwie, możecie czytać dowolnie, ponieważ każda książka to nowe wyzwanie i nowa zagadka do rozwiązania.

Tym razem przenosimy się do Seatlle a dokładnie do otaczających miasto gęstych lasów, które staną się idealnym miejscem do ukrycia zwłok. Pewna młoda kobieta wyszła z domu i nie wróciła, więc sprawę powierzono Tracy, detektyw najlepszej z najlepszych. I to właśnie ona przeczuwa, że zwykłe zniknięcie zmieni się w pościg za nieuchwytnym mordercą, gdy ciało zaginionej bardzo szybko odnajduje się w pobliskim lesie. Tylko czy rozwiązanie zagadki nie okaże się śmiertelnie niebezpieczne?

Pościg za mordercą, ciekawe życie prywatne ofiary oraz prywatne problemy Tracy nakładają się na siebie budując fabułę od której ciężko się oderwać. Autor wie w których momentach wzbudzić ciekawość, kiedy lęk a kiedy indziej jeszcze - prawdziwe niedowierzanie, gdy krok po kroku łączymy ze sobą wszystkie elementy układanki. To typowy kryminał, który wciąga od pierwszej strony i może nie imponuje gnającą na złamanie karku akcją, ale na pewno wciska w fotel przebiegiem wydarzeń.

"Za każdą cenę" to kolejny tom imponująco dobrze napisanej serii, która wciąż trzyma wysoki poziom i pozostawia daleko w tyle rywali. Uwielbiam sięgać po prozę autora, ponieważ wiem, że jest ona niezawodna i jako fanka mocnych, dobrze napisanych kryminałów - polecam Wam książki Roberta Dugoni z czystym sercem. 

3 komentarze: