wtorek, 21 grudnia 2021

"Złączeni Krwią. Antologia" Cora Reilly

"Złączeni Krwią. Antologia" Cora Reilly, Tyt. oryg. Bound By Blood Anthology, Wyd. Niezwykłe, Str. 281

Nowe opowiadania z życia uwielbianych przez czytelników bohaterów powieści Cory Reilly z serii "Born in Blood Mafia Chronicles"!


Oto gratka dla każdego fana serii Cory Reillly. "Złączeni Krwią. Antologia" to zbiór opowiadań z ulubionego mafijnego świata, który łączy w sobie historie poznanych wcześniej bohaterów. Ale! Pojawi się też nowa para będąca zapowiedzią dalszych przygód w mrocznym świecie bezwzględnych mafiosów.

Powyższy zbiór polecam przede wszystkim tym, którzy są na bieżąco z lekturą serii Born in Blood Mafia Chronicles. To ukłon autorki w stronę swoich fanów oraz zaspokojenie naszego nieograniczonego apetytu na historie związane z postaciami, które przewinęły się przez wszystkie części. I chociaż książka jest stosunkowo krótka jak na ilość zamieszonych wewnątrz opowiadań to każda historia została dopracowana oraz ujęta pod odpowiednim kontem, by zdradzić dodatkowe smaczki.

Czytając zajrzymy ponownie do Arii i Luki, Liliany i Romeo czy Growl oraz Cara. To ich przygody do niedawna były dla nas największą emocjonalną przyjemnością, więc nic dziwnego, że ciągnie nas do kontynuacji ich losów oraz niuansów zza kulisowego życia w mafijnym świecie. Opowiadania w których biorą udział są długie i krótkie, zależnie od prezentowanej historii, ale wszystkie mają na celu jedno - uświadomienie czytelnikowi, że to przyjemny koniec, zamknięcie pewnego rozdziału oraz otworzenie drogi ku nowości, która nadejdzie w nowych książkach autorki. Reilly dalej bowiem będzie kontynuować swoją serię, ale zostawi w tyle poznanych na początku bohaterów i dopuści do głosu nowe pokolenie.

Opowiadania są dopracowane, intrygujące i pełne emocji. Dokładnie tak jak wszystkie książki autorki. Nie ma znaczenia, że tym razem jedna książka kryje w sobie kilka krótszych treści, ponieważ wszystkie nowinki z życia prezentowanych postaci były dla mnie ciekawe i warte poświęconego im czasu. Miło było wrócić do Arii i Luki, do ich historii, która przecież wszystko zapoczątkowała, ale cieszę się również, że poznałam krótki ciąg dalszy innych członków mafijnego świata a także przedsmak tego co nadejdzie w historii nowej pary.

"Złączeni Krwią. Antologia" to idealna lektura dla wszystkich fanów serii. Myślę jednak, że jeśli zaczniecie przygodę z autorką od tych opowiadań to również docenicie jej talent, ponieważ w krótkiej formie zawarła wszystko co najlepsze - emocje, dopracowane kreacje bohaterów, pewną dozę niebezpieczeństwa kryjącą się w mroku i czekającą na ujawnienie. Wbrew pozorom to jednak szczęśliwa książka, niosąca ze sobą nadzieję oraz poczucie, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Propozycja idealna na późne popołudnia, na poczytanie przed snem dla romantyczek, fanek Cory Reilly i tych, którzy szukają wartościowych opowiadań.

9 komentarzy: