sobota, 25 czerwca 2022

"Kochanka arystokraty. Miłość w Dubaju" Katarzyna Mak

"Kochanka arystokraty. Miłość w Dubaju" Katarzyna Mak, Wyd. Editio, Str. 264


Dubaj, tajemniczy arystokrata i dzika namiętność.


A gdyby tak porzucić wszystko co nas otacza i na moment przenieść się w inne miejsce, pełne uroku, namiętności i zaskakujących wydarzeń? Gdyby tak na jedną, jedyną chwilę oderwać się od codzienności i przenieść do bajecznego Dubaju, w którym wydaje się, że wszystko jest możliwe?

Czasami marzenia się spełniają za sprawą takich autorek jak Katarzyna Mak. Dzięki jej nowej książce chwila relaksu z książką zmieniła się w niezapomnianą przygodę, której motywem głównym okazał się bardzo płomienny romans. Otoczona mnóstwem emocji, niebanalną kreacją bohaterów oraz ciekawymi zwrotami akcji okazała się przygodą idealną nie tylko dla romantyczek, ale dla wszystkich czytelników, którzy od romansów czy erotyków oczekują większej głębi.

Holly Clarkson mieszka w Kalifornii i czuje, że jej życie jest spełnione. Zakochana po uszy w koledze brata jest szczęśliwa jak nigdy dotąd. Jednak pewnego dnia mężczyźni decydują się zaciągnąć do wojska i tym samym sielanka ucieka w zapomnienie. Szybko nadchodzą wieści o śmierci brata dziewczyny, mówi się też, że jej chłopak Jamie uznawany jest za zaginionego. To ostatecznie odgradza Holly od przeszłości, która czuje, że czas na zmiany. Przenosi się do Nowego Jorku, zakłada rodzinę i rozwija karierę zawodową. Zmienia się na oczach czytelnika z szczęśliwej i beztroskiej na przykładną żonę i matkę, w której na próżno szukać tego błysku w oku. Jednak pewnego dnia za sprawą służbowego wyjazdu Holly trafia do Dubaju a tam poznaje kogoś kto być może na nowo pozwoli jej poczuć pełnię szczęścia. 

Dubaj jest piękny, nieograniczony, ale również przepełniony tajemnicami i niebezpieczeństwem. Zanurzenie się w jego głębi jest dla czytelnika niczym szok, ale bardzo szybko przyzwyczajamy się do zupełnie nowej sytuacji. Nowi bohaterowie podejmują temat romantycznych uniesień, które w małżeństwie Holly były jedynie mrzonką. Bohaterka odżywa, nabiera energii, zaczyna inaczej patrzeć na świat i na przestrzeni tych zaledwie trzystu stron otrzymujemy bogaty obraz dynamicznych przełomów, które wzbogacają tło wydarzeń. Autorka spisała się na medal manewrując pomiędzy dopracowaną kreacją postaci, cudownie przedstawionymi miejscami (odwiedzamy przecież Kalifornię, Nowy Jork aż w końcu tytułowy Dubaj) i wątkami, które mówią nam o drugich szansach, odkupieniu, rodzinnych dramatach czy niespełnionej miłości.

"Kochanka arystokraty. Miłość w Dubaju" zaskakuje dopracowaniem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że trzymamy w dłoniach zwykły romans aż w końcu przewracamy kolejne strony z rosnącymi zainteresowaniem, bo fabuła i losy bohaterki pochłaniają nas bez reszty. Logiczny przebieg wydarzeń, zaskakujące zwroty akcji oraz mnóstwo różnych emocji sprawiają, że z wypiekami na twarzy zmierzamy do ekscytującego finału.

3 komentarze: