sobota, 25 czerwca 2022

"Królowa nocy" Izabela Zawis

"Królowa nocy" Izabela Zawis, Wyd. Novae Res, Str. 292


Ile zaryzykujesz, by poznać smak prawdziwej miłości?


Ryzykowane decyzje, nieprzemyślane czyny i działanie wbrew przyjętym wcześniej zasadom. Izabela Zawis zapoznaje nas z bohaterką, której życie bardzo szybko wywróci się do góry nogami. Czy będzie miała z tego jakieś korzyści? A może los jeszcze bardziej namiesza w tej opowieści? 

Autorka zabiera nas w podróż, która zaczyna się w stylu charakterystycznym dla powieści młodzieżowej, przechodzi przez delikatny temat obyczajówki, by ostatecznie skończyć na intensywnym erotyku. Ta przeprawa jednak okazała się dopracowana i zaskakująca a losy głównej bohaterki - wbrew zajęciu na jakie się zdecyduje - przemyślane i logiczne. Nie możemy mówić co prawda o odbiciu w realnym świecie, bo podobne sytuacje są mało wiarygodne a jednak lektura miała swój urok i trzymała mnie przy sobie do ostatniej strony.

Oliwia nie ma pojęcia z czego zapłaci za studia. Żeby się rozwijać potrzebuje pieniędzy, których nie ma. Decyduje się więc podjąć pracę w klubie jako kelnerka, ale po rozmowie kwalifikacyjnej dobrze wie, że to nie będzie jej głównym zadaniem. Jednak dziewczyna niekoniecznie chce zrezygnować, bo przyciąga ją do siebie charyzma nowego pracodawcy i jego błysk w oku. Tylko czy dla jednego mężczyzny warto tak ryzykować? 

Głównych bohaterów mimo ich dość irracjonalnych decyzji łatwo polubić. To ciekawie wykreowane postacie, które mimo prywatnych trudnych doświadczeń, wciąż marzą przede wszystkim o szczerym, spełnionym uczuciu. Oliwia podejmuje się nowej gry, bo wie co może wygrać, ale jej opowieść to nie tylko romans z mocnymi scenami erotycznymi, ale i odniesienie do pobocznych wątków takich jak wierność przyjaciół, których ma u swojego boku, walka o swoje marzenia, siła determinacji czy konsekwencje braku pieniędzy. Autorka zadbała o konkretne tło dla rozgrywanych wydarzeń i to bardzo przypadło mi do gustu.

"Królowa nocy" to lektura dla fanów erotyków, ale taka bardziej dopracowana, z dobrze przedstawionymi bohaterami. Tajemniczy Leon czy pewna swego Oliwia prowadzą nas przez fabułę pełną różnych emocji, ciekawych scen czy intrygujących zwrotów akcji. Nie ma się więc ochoty odkładać lektury na później a zakończenie od razu namawia, by zdecydować się na kontynuację. 

3 komentarze:

  1. Szkoda, że wchodzi w erotyk, bo tych nie czytuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Od czasu do czasu lubię poczytać dobry erotyk, więc nie mówię nie tej książce.

    OdpowiedzUsuń