środa, 17 sierpnia 2022

"When Life Happend" Jewel E. Ann

"When Life Happend" Jewel E. Ann, Tyt. oryg. When Life Happend, Wyd. Filia, Str. 464


Życie dzieje się w okamgnieniu. W przestrzeni pomiędzy czasem. Między pierwszym i ostatnim oddechem.


Jewel E. Ann zabiera nas w podróż, która okaże się wielką lekcją życia. Nawiąże bowiem do drugich szans, walki o swoje miejsce w świecie oraz poszukiwania szczęścia tam gdzie inni widzą tylko porażkę. W pięknym stylu, mając u boku charyzmatycznych bohaterów autorka przekracza granice i chwyta czytelnika za serce lawiną różnorodnych emocji.

"When Life Happend" imponuje wykonaniem. Bogate, dobrze nakreślone tło obyczajowe pozwala nam wejść w buty głównej bohaterki i zrozumieć jej problemy. Tym sposobem otrzymujemy historie z przesłaniem, lekturę z którą możemy się utożsamić, kiwać głową na narzekania Parker, denerwować się w chwilach jej zwątpienia. Z drugiej strony śledzimy bardzo subtelny, przyjemny dla oka i wyobraźni motyw romantyczny, który dopełnia dzieła, ale jednocześnie udowadnia, że życie nie skupia się jedynie na miłości, bo ma do zaoferowania znacznie więcej innych możliwości. Iść ramię w ramię z partnerem jak się okazuje to przywilej, by po prostu bardziej smakować kolejne etapy życia.

Parker, główna bohaterka, stanęła w obliczu wielkiego wyzwania. Zdradzona przez siostrę bliźniaczkę i mężczyznę, z którym zamierzała spędzić resztę życia, zrozumiała że musi działać i nie może się załamywać. Kiedyś działała według ściśle ustalonego planu, dziś zrozumiała, że życie jest zbyt nieprzewidywalne i zbyt krótkie, by marnować je na ustalone działania. Pogubiła się jednak w tym wszystkim na samym początku i zupełnie nie wiedziała od czego zacząć, ale kiedy już spróbowała - nagle rozwiązania przychodziły same. Okazało się bowiem, że to spontaniczność i zaufanie wobec losu przyniosło Parker najwięcej dobrego.

To nietypowa historia, jedyna w swoim rodzaju. Bardzo zaskakująca w swojej prostocie i niosąca wielką, niezwykle cenną lekcję życia. Wraz z główną bohaterką przechodziłam przez skrajne stany, czułam na własnej skórze lawinę sprzecznych emocji, ale to tylko uwiarygodniło rozgrywane wydarzenia i sprawiło, że losy bohaterów ani przez moment nie były mi obojętne. Szczerość jest główną zaletą tej fabuły, ale wszystko w tej powieści ogromnie przypadło mi do gustu: od kreacji bohaterów, przez podjęte tematy na zaskakujących rozwiązaniach kończąc.

Do "When Life Happend" najlepiej podejść z otwartym umysłem i bez żadnych konkretnych oczekiwań, ponieważ ta książka jest otwarta na czytelnika i bardzo dużo nam oferuje. Poza samą fabułą warto też bliżej porozmyślać nad życiem głównej bohaterki, wyczytać między wierszami to co Jewel E. Ann tam ukryła i spróbować samemu zmieć postrzeganie życia. Piękna, szczera i piekielnie odważna powieść okazała się jedną z najlepszych lektur tego roku, ponieważ nie tylko coś we mnie zmieniła, ale i udowodniła, że najlepsze książki to te po których do samego końca nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Powieść znajdziecie pośród nowości w księgarni Taniaksiazka.pl.

8 komentarzy:

 1. Przyznam, że czuję się mocno zaintrygowana. Będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zachęcająco przedstawiłaś tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie nie mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie pomyslalabym że ta książka może taka być. Może kiedyś przeczytam 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. super że ksiażka dużo oferuje odbiorcy

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi ciekawie. Książka znajdzie swoich fanów

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią przeczytam tę książkę, zaciekawiła mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń