niedziela, 4 grudnia 2022

"Wybrany dla niej" Agnieszka Brückner

"Wybrany dla niej" Agnieszka Brückner, Wyd. Niezwykłe, Str. 329


Najchętniej odciąłby się od mafii i prowadził zupełnie zwyczajne życie.


Rodzina Santo ponownie pozwala nam wkroczyć do swojego życia, pokazując że mafijny świat rządzi się swoimi prawami. Czy nowi bohaterowie w znanej nam już scenerii pióra Agnieszki Brückner udowodnią, że miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności?

Tym razem na pierwszym planie pojawia się Adamo, brat poznanej wcześniej Melody. Jednak chłopak wyróżnia się potrzebą wyrwania z toksycznego mafijnego świata i najchętniej pozostawiłby rodzinę daleko za sobą. To niecodzienne rozwiązanie, ponieważ najczęściej mierzymy się z bohaterami mocno zaangażowanymi w rodzinne obowiązki i męskie postacie chcą przejmować dziedzictwo swoich ojców z czego Agnieszka Brückner ciekawie się wykręca pokazując, że każdy ma prawo podążać swoją drogą.

Adamo mieszka w Nowym Jorku i od trzech lat wiedzie poukładane życie. Nie spodziewa się jednak, że rodzina się o niego upomni. Sofia Santo została zaatakowana na uczelni i od tej pory obawia się o swoje życie. Potrzebuje kogoś kto nauczy ją jak walczyć z przeciwnikiem. Tych dwoje łączy potrzeba uwolnienia się od rodzinnej tradycji, ale dzieli dokładnie to samo, bo chociaż zbliżają się do siebie i obydwoje czują, że są dla siebie ważni to dostali z góry rozpisany plan. Ona ma być żoną wybranego przez ojca mężczyzny, on ma granice, których nie wolno mu przekraczać. Mówi się, że miłość pokona każde przeciwności, ale czy na pewno tak będzie?

Muszę przyznać, że ta część podobała mi się dużo bardziej od poprzedniczki a przecież byłam bardzo zadowolona z historii Melody. Tym razem jednak autorka przeszła samą siebie pisząc historię bliską mojemu sercu, z którą - mimo nie zetknięcia się nigdy z mafijnym światem - mogłam się na swój sposób utożsamić. Ogromnie polubiłam głównych bohaterów za których bardzo trzymałam kciuki i trudno było mi oderwać się od lektury choćby na chwilę, ponieważ wciągnęła mnie dynamiczna akcja, nieoczekiwane zwroty oraz niechciana tradycja rodzin przez które Sofia miała potężny problem do rozwiązania.

"Wybrany dla niej" to jeden z piękniejszych mafijnych romansów jakie dane mi było przeczytać. Motyw przewodni jest co prawda znany i nie ma zbyt wielu wątków pobocznych a jednak autorce udało się ubrać całość w barwne emocje, nadać dialogom życia, wykreować charyzmatycznych bohaterów a ponadto wplątać w fabułę kilka zaskoczeń co zaowocowało lekturą pełną wrażeń, silnych doświadczeń oraz mocnego wpływu na wyobraźnię czytelnika. Moje serce pokochało Adamo raz Sofię, więc nie mogłam inaczej - musiałam przeczytać ich losy za jednym razem. 

3 komentarze:

  1. Z reguły nie czytam tego rodzaju książek, ale tutaj zrobię wyjątek

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniała rekomendacja. Zapisuję sobie ten tyyuł.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie zauważyła tej serii, a ciekawie o niej piszesz :)

    OdpowiedzUsuń