niedziela, 26 marca 2023

"One Week Girlfriend" Monica Murphy

"One Week Girlfriend" Monica Murphy, Tyt. oryg. One Week Girlfriend, Wyd. Niezwykłe, Str. 203


Najbardziej znana seria New Adult bestsellerowej zagranicznej autorki!


Tyle razy przerabiano temat udawanego związku a bohaterki wciąż się dają na to nabrać... Jak to możliwe? Trzeba jednak przyznać, że gdyby nie ich naiwność, my nie mielibyśmy dobrych historii. I tak po raz kolejny sięgamy po opowieść, w której wszystko miało być wyłącznie grą pozorów, do czasu, gdy emocje wzięły górę.

Monica Murphy podbiła serca czytelniczek za granicą a dziś powoli zjednuje sobie także nasze uznanie. Jej powieści są dopracowane, zaskakujące i nie pozbawione głęboko skrywanych uczuć, więc utożsamienie się z bohaterami przychodzi nam bardzo łatwo. Pierwszy tom serii One Week Girlfriend to lekka i przyjemna opowieść o zakręconej miłości, którą przeczytacie w zaledwie jeden wieczór - ze względu na niewielką liczbę stron, ale i sam wciągający temat.

Fable Maguire słynie ze swojej wątpliwej reputacji. Mówi się, że nie przebiera w mężczyznach, więc kiedy pewnego dnia czeka na nią Drew Callahan dziewczyna wie, że przyszedł tylko po jedno. On jednak zaskoczył ją swoją propozycją, chciał bowiem, żeby za pieniądze udawała jego dziewczynę. Bez haczyków i dodatkowych przyjemności. Jak więc nie skorzystać z okazji do zarobienia tak potrzebnej gotówki?

Autorka na stosunkowo krótkiej fabule zawiesiła wiele motywów. Z jednej strony mamy ocenianie po pozorach, z drugiej powoli kiełkujące uczucie, które tak naprawdę nigdy nie powinno mieć miejsca. Pojawia się także wątek wątpliwej wartości rodzinnej, zrzucenie obowiązków z rodzica na dziecko a także lęk przed kolejnymi porażkami. Nie jest to zatem trywialna lektura o niczym a historia, która w pewnych momentach zaskakuje nadmiarem emocji.

"One Week Girlfriend" czyta się szybko i z dużą przyjemnością. Właściwie chętnie dowiedziałabym się więcej szczegółów na temat życia bohaterów i nie pogardziłabym dodatkową ilością stron, ale i z tego co otrzymałam wyciągnęłam naprawdę sporo czytelniczej radości. Przede wszystkim króluje tu wątek romantyczny, w którym Monica Murphy czuje się jak ryba w wodzie, więc wszystkie miłośniczki tej tematyki nie będą rozczarowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz