sobota, 27 maja 2023

"Kochanek mojej żony" Danka Braun

"Kochanek mojej żony" Danka Braun, Wyd. Prozami, Str. 412


Co się wydarzyło na jachcie?


Danka Braun nie osiada na laurach i po raz kolejny serwuje nam powieść od której trudno się oderwać. Połączenie historii obyczajowej z silnym odniesieniem do kryminału zapewnia kilka godzin wyjątkowych atrakcji a sam styl autorki dodatkowo wprowadza potrzebne emocje.

Przepadam za jej książkami, ponieważ są wciągające, pomysłowe i barwne. Wiele się dzieje, akcja jest dynamiczna, ale jak zawsze centralnym punktem są bohaterowie, których charyzma oraz nieprzeciętny talent do przyciągania kłopotów wprowadzają na scenę potrzebne udogodnienia. Danka Braun nie bawi się bowiem w półśrodki i w swojej zaplanowanej fabule stawia przede wszystkim na intensywne wrażenia.

Wszystko rozpoczęło się od rejsu, który wcale nie miał się skończyć tragedią. A jednak jeden z pasażerów już nigdy nie wrócił do domu. Morze Egejskie, wyjątkowe widoki a na jachcie Robert oraz Renata Orłowscy, którzy obserwowali wszystko z dystansu, by później pomóc w prowadzonym śledztwie. Detektyw Mark Biegler zrobi wszystko, by rozwikłać zagadkę  morderstwa i wyjaśnić dlaczego polskie służby odmawiają współpracy, ale nie spodziewa się. że finał okaże się aż tak zakręcony.

Oto historia przy której zdecydowanie warto spędzić wolną chwilę. Dopracowana, pomysłowa, dobrze poprowadzona akcja przekłada się nie tylko na odpowiedni klimat, ale i emocje, które nieustannie prowadzą nas do celu. Czasami subtelnie zabawnie, kiedy indziej dosadnie i niebezpiecznie a przez cały czas mocno intrygująco - tak prezentowała się narracja, która wprowadzała mnie w ślepe zaułki, skłaniała do myślenia oraz podsyłała tropy kto może okazać się potencjalnym mordercą.

"Kochanek mojej żony" to klasa sama w sobie, ponieważ Danka Braun pisze tylko dobre powieści. Trudno oderwać się od lektury, trudno przestać rozmyślać o tym co dzieje się na scenie, gdy wszyscy bohaterowie skupiają na sobie uwagę i budzą wątpliwości co do zasad moralnych. Kryminał z mocnym wątkiem obyczajowym pobudza wyobraźnię i porywa nas w przygodę, której ostateczne rozwiązanie zaskoczy każdego czytelnika. 

3 komentarze:

  1. To już druga zachęca recenzja tej książki, którą dziś czytam, więc to chyba jest znak, by po nią sięgnąć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie w weekend skończyłam czytać i świetnie się bawiłam. Zakończenia się trochę domyślałam, ale niektóre wątki były niespodziewane :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę koniecznie przeczytać, bo lubię książki autorki.

    OdpowiedzUsuń