środa, 31 maja 2023

"Pomsta" Maciej Kaźmierczak

"Pomsta" Maciej Kaźmierczak, Wyd. Muza, Str. 432


"Pomsta" jest pierwszym tomem serii kryminalnej z komisarzem Robertem Foksem.


Maciej Kaźmierczak to dobry autor, ale wciąż odnoszę wrażenie, że nie do końca odkryty. A szkoda, bo jego powieści warte są poznania, szczególnie przez fanów kryminałów. Doskonale bowiem wie jak żonglować klimatem budującym odpowiednią atmosferę oraz jak tworzyć postacie, które intrygują nas od samego początku. Jeśli więc nie mieliście okazji poznać nic co wyszło spod ręki autora polecam sięgnąć po jego najnowszą "Pomstę", która - gwarantuję - pokaże Wam wszystko co najlepsze.

Już na wstępie robi się niebezpiecznie. Akcja jest dynamiczna, nastawiona na działanie a my kluczymy w labiryncie sekretów oraz niedopowiedzeń. Każdy wydaje się być podejrzany, wszyscy mają coś do udowodnienia a jednak uparcie milczą a my wraz z głównym bohaterem próbujemy rozwikłać zagadkę niejasną do ostatniej strony. Zabawa jest więc wyborna, w dodatku w pełni przemyślana oraz dopracowana do ostatniego słowa, więc fabuła utrzymana na najwyższym poziomie jest w tej rozgrywce niewątpliwym atutem.

Warszawskie zaułki pełne są podejrzanych osób. Mafia, dilerzy i inni mroczni przedstawiciele wyjętej spod prawa społeczności wydają się być zamieszani w morderstwa pochodzących z bogatych domów nastolatków. Komisarz Robert Foks zostanie wystawiony na niewątpliwie potężną próbę, ale jego determinacja oraz niesłabnąca chęć wygrania z przestępczością pomoże mu w drodze do odkrycia prawdy. Morderca jest nieobliczalny, giną kolejni ludzie a czas wydaje się mieć tutaj kluczowe znaczenie.

Szybkie tempo napędza wydarzenia i nie pozwala nam na złapanie oddechu. Dużo się dzieje, ale to zdecydowanie przemawia na korzyść, ponieważ wspomniana fabuła ma tutaj naprawdę mnóstwo zalet. Jednak na równi z nią stoją bohaterowie. Nie tylko sam Foks zasługuje na uznanie, ponieważ jego nieprzeciętny umysł poddaje wszystko analizie jednocześnie nie będąc typowo schematycznym komisarzem jakich wielu, ale i poboczne postacie również mają coś do powiedzenia. Można więc pobawić się w psychologów, porozkładać wszystko na czynniki pierwsze i spróbować przewidzieć finał chociaż myślę, że ostateczne rozwiązanie i tak Was zaskoczy. 

"Pomsta" to dopiero pierwszy tom serii, ale już teraz widzę jak dobrze rokuje na przyszłość. Historia pomysłowa, pełna ukrytych znaczeń, oparta na różnych emocjach. Maciej Kaźmierczak to autor, którego zdecydowanie musicie poznać, ponieważ ma w sobie wielki potencjał a każda jego książka mocno wpływa na wyobraźnię. Najnowsze dzieło autora to totalny rollercoaster wrażeń!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz