sobota, 30 września 2023

"Binding 13" Chloe Walsh

"Binding 13" Chloe Walsh, Tyt. oryg. Binding 13, Wyd. Niezwykłe, Str. 390


Druga część historii, która podbiła serce Weroniki Ancerowicz autorki For Sure Not You!


Shannon Lynch powraca a wraz z nią kolejna porcja intensywnych przygód! Gotowi na jazdę bez trzymanki? Chloe Walsh doskonale wie jak zaintrygować czytelnika, skupić na sobie jego uwagę oraz zatrzymać nas wystarczająco długo, aby finał wydarzeń nadszedł nieoczekiwanie. 

To autorka, która sprytnie żongluje emocjami i jest to zdecydowanie najmocniejsza strona jej emocji. Treść, czasami przewidywalna, ale intrygująca i przyciągająca wzrok, nie jest aż tak szaleńcza jak uczucia, które mi towarzyszyły. Z jednej strony nie zawsze zgadzałam się z wyborami bohaterów, z drugiej życzyłam im spełnienia zamierzonych celów a interakcja z powieścią zawsze jest dla mnie bardzo ważna.

Shannon nie spodziewała się, że jej życie podąży w tak ciekawym kierunku. Chłopak, który trafił prosto do jej serca okazał się przyjacielem, jakiego nigdy nie miała. Nie spodziewała się jednak, że ich relacja aż tak się skomplikuje. On miał być jej powiernikiem, ostoją i poczuciem bezpieczeństwa, ale nie miał się zakochiwać. Oczywiście, chętnie skoczyłaby za nim w ogień, ale doskonale wiedziała, że nie wpasowuje się w jego typ. Jak jednak odpędzić zakazane uczucia? Jak zapomnieć o kimś z kim marzymy zawiązać głębszą relację?

Problemy sercowe zawsze będą najważniejszym literackim momentem, bez względu na wiek bohaterów. Tutaj nastoletnie postacie wchodzące dopiero w dorosłe życie musiały zmierzyć się z wizją potencjalnego odrzucenia lub jak najszybszej zmiany obiektu westchnień, a przecież to wszystko nie jest takie łatwe. Czytamy więc o trudnych wyborach, skrywanych emocjach, wewnętrznej walce z samym sobą, ale jednocześnie nie czujemy się znużeni jednym wątkiem, ponieważ bohaterowie rozłożeni na czynniki pierwsze mogą pochwalić się rozbudowanym profilem psychologicznym a tło wypełnione po brzegi zostało różnorodnymi mniejszymi wypadkami, które uatrakcyjniają wydarzenia. 

"Binding 13" to ciekawa kontynuacja, którą koniecznie musicie poznać jeśli pierwszy tom przypadł Wam do gustu. Książka napisana z pomysłem, wykorzystująca pewne schematy, ale jednocześnie skupiająca się na tym, by dopracować je ponadprzeciętność. Chloe Walsh potrafi więc porwać nas na kilka intensywnych godzin, serwując powieść o miłości, która nie powinna mieć miejsca a także o scenach, które dedykowane są jedynie starszemu czytelnikowi. Ogrom wrażeń zatem gwarantowany!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz