poniedziałek, 26 lutego 2024

"Bajki i przypowieści. Wydanie polsko-angielskie" Ignacy Krasicki

"Bajki i przypowieści. Wydanie polsko-angielskie" Ignacy Krasicki, Wyd. Zysk i S-ka, Str. 320 

 

 

Klasyka literatury polskiej – wyjątkowe dwujęzyczne wydanie.

Każdy dorosły czytelnik ma w sobie coś z dziecka. Dlatego nawet jeśli się nie przyznajemy, to z przyjemnością sięgamy po baśnie i bajki, niezależnie od tego czy są to retellingi czy może klasyczne bajki. Powyższa lektura idealnie więc oddaje to co drzemie w naszych sercach, przywołując klasyczne opowiadania i przywołując najlepsze związane z nimi wspomnienia.

Ignacy Krasicki, jeden z czołowych przedstawicieli oświecenia, doskonale wiedział jak zabrać się za temat. Jego bajki były nie tylko obrazowe, ale i nawiązujące do konkretnych wartości. Każda historia uczy nas czegoś nowego a całość czyta się z zawartym tchem, ponieważ nasza wyobraźnia działa na najwyższych obrotach a plastyczny styl autora odgrywa w głowie czytelnika opisywane sceny.

Książka jest krótka, ale treściwa, ponieważ zbiera w sobie wszystkie najlepsze opowiadania autora. W dodatku może pochwalić się czymś wyjątkowym: wydaniem opowiadań w polsko-angielskiej wersji. Możemy zatem nie tylko czytać nasze ulubione historie, ale i uczyć się języka, co uważam za bardzo dobre rozwiązanie w aktualnych czasach. W dodatku opowiadania trafią do szerszego grona odbiorców co jest bez wątpienia dużą zaletą.

Ponad 300 stron intensywnych wyrażeń, wielkiej przygody a także różnych emocje pozwala czytelnikowi poddać w wątpliwość ludzką moralność i opowiedzieć się po jednej z wybranych stron. Autor serwuje nam bowiem uniwersalne prawdy i pozwala samemu przeanalizować to co chcę nam przekazać w konfrontacji ze współczesnym światem. Prosty styl i umiejętna forma przekazu to jedno, ale możliwość czytania między wierszami to drugie, więc śmiało zachęcam Was do lektury, która jak mogę zapewnić, wielokrotnie Was zaskoczy. Każde opowiadanie pozostaje w głowie czytelnika na długi czas i jednocześnie pozwala zaangażować się w treści, które mocno dają do myślenia.

Oto lektura która łączy pokolenia, uczy nas czegoś nowego i pozwala wyciągać własne wnioski. Otwarta na czytelnikach, dojrzała oraz bardzo inteligentna. Idealnie sprawdzi się jako prezent dla bliskiej osoby czy nawet dla nas samych, ponieważ to skarbnica ponadczasowych wartości i wielka przygoda wpływająca na naszą wyobraźnię. Wydanie jest tym bardziej treściwe, że stawia na dwujęzyczność, co otwiera nam drogę do szerszych możliwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz