piątek, 1 marca 2024

"Sztuka pożądania" Julia Kubicka

"Sztuka pożądania" Julia Kubicka, Wyd. Niezwykłe, Str. 349

 

Kontynuacja historii bohaterów Sztuki kłamania.

Julia Kubicka otwiera przed nami drzwi do kontynuacji swojej romantycznej przygody. Pierwszy tom udowodnił nam, że autorka miała konkretny pomysł na swoją opowieść, więc z dużą ciekawością sięgnęłam po kontynuację, mając nadzieję, że dalej będzie jeszcze lepiej.

To historia, która skupia się na wątku przyczynowo-skutkowym, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać pierwszej części – odsyłam Was do nadrobienia zaległości. Ważne jest, by zachować chronologię czytania, ponieważ pogubimy się w wydarzeniach a odgrywają one tutaj istotną rolę. Kreacja bohaterów również zasługuje na słowa uznania, ponieważ przed nami stają sylwetki intrygujących postaci, które bez problemu potrafimy rozłożyć na czynniki pierwsze a całe profile psychologiczne dają nam mocno do myślenia. Jednak gdyby nie intrygująca treść i zawiła fabuła nawet takie charyzmatyczne postacie nie wybroniłyby się w pełni. A jednak wszystko zamknęło się w w spójną, konkretną całości, którą czytało się z ogromną przyjemnością.

Ponownie czytamy o Brooke i Lucu, których zawiła relacja przyprawia o zawrót głowy. Ich dążenia do wzajemnego zrozumienia spełzły na niczym a drogi rozeszły się w najmniej spodziewanym momencie. Obydwoje podjęli błędne decyzje i nie do końca wyciągnęli odpowiednie wnioski, ale czytelnik mając nadzieję, że w odpowiednim momencie jeszcze się opanują przewraca kolejne strony w zawrotnym tempie i liczy na odpowiednie rozwiązanie sytuacji. Luce robi wszystko, by Brooke trzymać na dystans a ta z dużą zaciętością wymyka mu się z rąk, więc tym sposobem przenosimy się do malowniczej Francji i ani przez moment nie tracimy poczucia, że wielkie niebezpieczeństwo wisi w powietrzu.

Nie chcę zdradzać Wam wiele z całej fabuły, ponieważ przyjemnością czytania jest przede wszystkim poznawanie dalszych losów bohaterów, ale zapewniam, że to dynamiczna przygoda pełna wyzwań czekających zarówno na główne postacie jakie na samego czytelnika. Dzieje się dużo, z każdej strony uderzają w nas skrajne emocje a bohaterowie nie potrafią odnaleźć porozumienia między sercem a rozumem. Wątek romantyczny, motyw niebezpieczeństwa a także zabawa w kotka i myszkę to jedynie podstawowe motywy wyciągnięte z całego worka wydarzeń jakimi żongluje autorka. Zapewniam więc, że to lektura podczas której nikt nie będzie się nudził.

Mam wrażenie, że "Sztuka pożądania" to historia jeszcze lepiej dopracowana niż jej poprzedniczka. Książka intensywna, pełna wrażeń i zaskakujących momentów a także emocji od których nie chcemy odchodzić. Przemyślane motywy oraz dobrze poprowadzona kreacja bohaterów przekładają się na treść idealną dla każdej romantyczki, która od podobnej książki oczekuje czegoś więcej niż banalnego romansu. Oto seria, która broni się treścią i dopracowaniem, i której warto poświęcić wolną chwilę.

 

Recenzja powstała dzięki współpracy z Wydawnictwo Niezwykłe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz